У світі назріває нова гонка озброєнь через вихід США з Договору про ракети середньої і малої дальності, тому потрібен новий режим контролю озброєння країн. глава МЗС Німеччини Гайко Маас запропонував такий варіант, передає «Сьогодні» .
За його словами, можна організувати між головними світовими гравцями з ядерних озброєнь – США, Росією і Європою – обмін даними і створити всеосяжний і прозорий моніторинг даних про ракети.
«Спільні інтереси повинні превалювати над взаємною недовірою», — сказав міністр, зазначивши, що один лише ДРСМД не може гарантувати безпеку.
Раніше державний міністр в МЗС ФРН Нільс Аннен називав катастрофічним рішення президента США і підкреслив, що Німеччина продовжить роботу з ядерного роззброєння. Він додав, що Європі необхідно зараз не допустити нарощування військового потенціалу в сфері ракет середньої і малої дальності польоту.
Нагадаємо, світ заговорив про нову гонку озброєнь між РФ і США після того, як американський президент Дональд Трамп заявив про намір вивести Штати з Договору про РСМД. Він звинуватив Росію і Китай в невиконанні своїх зобов’язань згідно з Договором і розробкою ракет. Пізніше він навіть пригрозив наростити ядерний арсенал для протидії Росії і Китаю.
У свою чергу в Кремлі вважають дії американців початком гонки озброєнь і пояснили, чим загрожує вихід США з ракетного Договору. Прес-секретар російського лідера Дмитро Пєсков заявляв, що як тільки США вийдуть з Договору, відповіддю РФ буде нарощування свого ракетного потенціалу.
А міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявив днями, що США, судячи з усього, вже прийняли рішення про вихід з ДРСМД і оголосять про це офіційно вже найближчим часом.
В ЄС вважає, що світ стоїть на порозі нової «гонки озброєнь».Європейці нагадали, що 30 років тому вдалося закінчити «холодну війну» Москви із Заходом завдяки ракетному договором. А тепер це стабільність може бути порушена.