Шапран: «Підвищення вартості оренди землі в Броварському районі призведе до масових звільнень»

29.06.2021

Власник Броварського алюмінієвого заводу BRAZ, депутат Броварської міської ради Сергій Шапран впевнений, що підвищення вартості оренди землі в Броварському районі у 2-4 рази для 399 підприємств є інструментом політичного тиску на підприємства міста.

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, нові ставки земельного податку є необґрунтованими, завищеними та такими, що не відповідають ні економічно виваженим показникам та розрахункам, ні здоровому глузду.

Також Шапран підкреслив, що відповідальним за підготовку рішення – начальником відділу оренди землі Майбородою С.А. не було проведено жодного аналізу для визначення можливих альтернативних способів збільшення надходження до місцевого бюджету.

«…Державна регуляторна служба надала зауваження до проєкту, з якими депутатів не ознайомили. Очільник громади Ігор Сапожко всупереч законодавству назвав зауваження такими, що носять рекомендаційний, а не обов’язковий характер, і виніс проєкт без правок на голосування», — відзначив він.

За словами політика, для будівництва та обслуговування житлових будинків, офісів, будівель торгівлі, закладів громадського харчування, об’єктів дорожнього сервісу встановили найвищу з можливих в Україні ставок — 12%, а для закладів охорони здоров’я та соціальної допомоги, побутового обслуговування, землі транспорту та промисловості — 7%.

Коментуючи підвищення ставки за оренду землі більш ніж у 2 рази для заводу Броварського алюмінієвого заводу BRAZ, площа якого займає 26 гектарів, бізнесмен підкреслив, що таке рішення призведе до відчутного підвищення вартості продукції підприємства, що зробить його менш конкурентоздатним на ринку.

«Зменшення обсягів продажу призведе до скорочення виробництва, зниження інших податкових надходжень в бюджет громади. Або ж ми будемо змушені скорочувати постійні витрати, а це в першу чергу – фонд заробітної плати. Зниження зарплати потягне за собою масові звільнення. Далі можна не продовжувати?!», — написав депутат.

Особливу увагу Шапран звернув на те, що на найближчій позачерговій сесії для десятків інших великих заводів та фабрик, які мають статус постійного землекористувача, також буде встановлена ставка на рівні 12 % від бази оподаткування.

«Стягнення мають зрости з 6,7 до 26,7 млн грн на рік. Додаткові 20 млн гривень для бюджету це, на перший погляд, класно! Але ці кошти мають десь взяти та сплатити такі підприємства, як «Київобленерго» (готуємось до зростання платежів), трикотажна фабрика «Софія», Броварське ШБУ-50, БЗЗК, «Украгропромторг» та багато інших.

Наприклад, Завод залізобетонних конструкцій сплачує земельний податок в сумі 183 019 грн щомісяця. При ставці 12% сума зросте до 732 077 грн. В розрізі року це 6 588 693 грн додаткового фінансового навантаження на бюджет одного лише підприємства», — додав він.

Резюмуючи, Шапран закликав надати максимального розголосу бездумним і злочинним діям провладної більшості Броварської ОТГ та опублікував прізвища 24 депутатів, які проголосували за вбивче для броварської економіки рішення, серед яких:

«Команда Ігоря Сапожка – «ЄДНІСТЬ»:

1. Cапожко Ігор Васильович

2. Решетова Світлана Ігорівна

3. Богуцький Сергій Васильович

4. Голубовський Олександр Павлович

5. Зінченко Микола Андрійович

6. Левенцов Володимир Володимирович

7. Лудченко Діана Костянтинівна

8. Михайлов Олександр Михайлович

9. Негода Галина Василівна

10. Темченко Людмила Григорівна

11. Троценко Тетяна Павлівна

12. Чернюк Олеся Василівна

Політична партія «Європейська Солідарність»:

1. Батюк Сергій Іванович

2. Крепак Ігор Володимирович

Політична партії «СЛУГА НАРОДУ»:

1. Завадський Ілля В’ячеславович

2. Коломієць Ігор Васильович

3. Потрясаєва Світлана Костянтинівна

4. Подласа Юлія Сергіївна

Політична партія «УДАР»:

1. Кузьменко Борис Дмитрович

2. Островерха Марія Романівна

3. Пєший Василь Миколайович

Політична партія «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина»:

1. Резнік Олександр Вікторович

2. Дудко Борис Володимирович

3. Тимошенко Володимир Якович

Читайте также
Благодійний фонд молодіжної ініціативи «Надія» доставив швидкі та велику партію медобладнання лікарням на передовій
В рамках гуманітарної місії на Донеччину Благодійний фонд молодіжної ініціативи «Надії» забезпечив лікарні прифронтових міст Донеччини апаратами УЗД, апаратом штучної вентиляції легень, підігрівачами інфузійних розчинів, медичними бронежилетами, генераторами, ношами, хірургічними наборами та витратними матеріалами. Допомога була зібрана та передана завдяки співпраці з партнерами, спонсорами та іншими благодійними фондами. «Наша команда лише за останній місяць здійснила […]
Челябінці закликають боротись за незалежність регіону від Москви
На регіональному інформаційному ресурсі м. Челябінськ (http://podhod24.ru/) в день святкування на росії свята «День росії» місцеві патріоти розмістили заклик до місцевого населення створити Уральськунезалежну республіку. На тлі війни росії проти України, фактичного геноциду корінних народів росії путінським режимом, в регіонах рф посилюються боротьба національних меншин за отримання свободи від Москви та створення незалежних і суверенних держав. […]
Штаб Януковича и «пасынок Порошенко»: Чорновил назвал невесту «Да Винчи» «подолигархической шмарой» и получил от народа
Поставили на место Автор: Хвиля Штаб Януковича и «пасынок Порошенко»: Чорновил назвал невесту «Да Винчи» «подолигархической шмарой» и получил от народа В соцсетях вспыхнул новый скандал после того, как политический деятель Тарас Чорновил в нецензурной форме высказался в адрес невесты погибшего «Да Винчи» Алины Михайловой. В свою очередь Михайлова поставила грубияна на место. Об этом […]
Хакери атакували російську фармацевтичну компанію
Протягом усієї війни хакери здійснювали кібератаки проти Росії. Відносно новий хакерський колектив CHO1, який увірвався на сцену з антиросійськими кібератаками приблизно до річниці повномасштабного вторгнення, викрав і оприлюднив 1,5 терабайта даних, які, як стверджують, належать російській фармацевтичній компанії «Уралбіофарм». Як повідомляється на сайті «Уралбіофарм», компанія, яка заснована у 1930 році, покликана «активно просувати серед громадян […]
Хід конем. Як «екс-регіонал» Хомутинник фінансує кремлівського агента Фірташа під час війни
Як відомо, Хомутинник народився у Макіївці (Донецька область) і дуже рано потрапив у політику, ставши колись наймолодшим народним депутатом. У 2003 році був обраний головою молодіжного крила Партії регіонів, пізніше приєднався до основного активу партії. Хомутинник — «регіонал» до мозку кісток. Був в ПР разом із екс-президентом Віктором Януковичем, який працював з РФ і підтримував […]
Програма гуманітарного реагування Mercy Corps в Україні продовжує надавати допомогу, цього разу ДСНС
9 лютого 2023 року Mercy Corps передали ДСНС 51 базовий комплект (генератори потужністю 8.5 кв, зарядні станції, обігрівачі ) для обладнання «Пунктів незламності» в прифронтових областях таких як Чернігівська, Сумська, Харківська, Луганська, Донецька, Дніпропетровська, Запорізька, Одеська, Херсонська, Миколаївська та Київська. «Пункт незламності» має стати для українців місцем безпеки, стабільності тепла та єдності. Загальна вартість обладнання […]