Україна програла Європейський суд у справі політолога Олексія Цаценко

13.11.2019

Захисник політолога Олексія Цаценко у Европейському суді з справ людини (ЕСПЛ) довів, що дніпровський політолог Олексій Цаценко перебуває під вартою незаконно, та має бути негайно звільненим з під варти! 

17 жовтня Європейський суд з прав людини виніс остаточне рішення у справі Олексія Цаценка щодо надмірної тривалості строку попереднього ув’язнення.

Заява Олексія Цаценко була подана до суду згідно зі статтею 34 Конвенції про захист прав людини та основних свобод (далі — Конвенція). Заявник скаржився на надмірну тривалість свого попереднього ув’язнення.

Так, пункт 3 статті 5 Конвенції встановлює, що кожен, кого заарештовано або затримано, згідно з положеннями підпункту «c» пункту 1 цієї статті, має негайно постати перед суддею чи іншою посадовою особою, якій закон надає право здійснювати судову владу, і йому має бути забезпечено розгляд справи судом упродовж розумного строку або звільнення під час провадження. Таке звільнення може бути обумовлене гарантіями з’явитися на судове засідання.

Вивчивши всі подані матеріали, ЄСПЛ «не знайшов жодного факту чи аргументу, здатного переконати його зробити інший висновок щодо прийнятності та суті цих скарг». Беручи до уваги свою прецедентну практику з цього приводу, Суд вирішив, що у справі Цаценко тривалість попереднього ув’язнення заявників була занадто великою.

Відповідно до ст.41 Конвенції якщо Суд визнає факт порушення Конвенції або протоколів до неї і якщо внутрішнє право відповідної Високої Договірної Сторони передбачає лише часткове відшкодування, Суд, у разі необхідності, надає потерпілій стороні справедливу сатисфакцію.

Так, ЄСПЛ встановив, що заява Цаценко вказуює на порушення пункту 3 статті 5 Конвенції щодо надмірної тривалості попереднього ув’язнення.

Період затримання Олексія Цаценка, відповідно до Додатку до Рішення ЄСПЛ, становив 11 місяців та 1 день (з 31.08.2017 до 31.07.2018), але порушення Конвенції з прав людини продовжуються і по сьогоднішній день, а саме більше двох років і трьох місяців з дня незаконного взяття під варту.

Розглядаючи скаргу Цаценка щодо відсутності компенсації за тримання під вартою, ЄСПЛ послався на раніше винесене рішення у справі «Строган проти України» від 6 жовтня 2016 року. Зокрема, у цій справі Європейський суд констатував порушення пункту 3 статті 5 Конвенції, вказавши, що строк тримання заявника під вартою тривав близько одного року та трьох місяців, а суди, продовжуючи тримання заявника під вартою, не здійснювали належної оцінки конкретних фактів справи та не розглядали питання застосування до заявника альтернативних запобіжних заходів, а також не обґрунтовували свої рішення належним чином.

Таким чином,  ЄСПЛ  зобов’язав Україну виплатити  Олексію Цаценку компенсацію протягом трьох місяців.

Джерело: Днепр вечерний

Читайте также
Осталось два месяца: украинцев заставили платить новый налог. Как успеть
Очередной налог для украинцев Украинцев вынуждаю платить очередной налог. На сей раз в правительстве требуют от украинцев заплатить налог за квартиры и дома до конца текущего лета. Платить придется тем, у кого квартира больше 60 квадратных метров и дом больше 120. Кадр из видео Примечательно то, что сумма налога определяется местной властью. Согласно закону, они ограничиваются максимальной ставкой […]
Под суд вслед за Порошенко: Зеленский переступил черту, официальное заявление
Владимир Зеленский признался в нарушениях закона Президент Владимир Зеленский признался в том, что нарушил законодательство Украины, не обновив свою декларацию. Глава украинского государства и самый важный человек в стране сделал неожиданное заявление, которое повергло украинцев в шок. Гарант обратился в службу, которая занимается вопросами коррупции, сообщив, что он не последовал украинскому закону. Об этом сообщают в пресс-службе […]
За одно неверное движение: украинцев омрачили новыми штрафами. Касается каждого
Штрафы обещают быть жестокими В правительстве собираются поднять штрафы за выброшенный мимо урны мусор. Об этом сообщает ТСН. На сегодняшний день в Украине действует штраф за мусор, выброшенный в неположенном месте. Да, он есть, но сумма штрафа не настолько устрашающая, стоит признать. Так, за выброшенный мимо урны мусор вам придется заплатить 170 гривен. При этом такую сумму придется заплатить […]
Списывают деньги со счетов: Нацбанк срочно обратился к украинцам. Останемся без сбережений
Нужно быть осторожными В Национальном банке Украины рассказали о схемах, которыми пользуются мошенники для списания средств с чужих счетов. Во время пандемии коронавируса у злоумышленников появились новые возможности для получения прибыли незаконным путем. О подобных преступных действиях украинцев предупреждают в Нацбанке, пишет портал «Перший діловий». В связи с тем, что карантинные меры предполагают минимальный контакт человека с […]
«Никаких сомнений»: Зеленский выступил перед народом с важным заявлением
Президент рассказал об успехах его программы Владимир Зеленский показал кадры со своей деловой поездки в Одесскую область и рассказал впечатления о ней. Соответствующее видео было опубликовано в социальных сетях президента Украины. Так, Владимир Зеленский сообщил, что Украина является морским государством, и прекрасным тому примером выступает одесский регион. Самой главной красотой области для него- люди, которые обладают сильной волей, […]
Началась жара: Саакашвили создал «барометр коррупции» и пошел в атаку
Это важно знать! Саакашвили, фото: youtube.com Михаил Саакашвили заявил о создании нового проекта по исследованию коррупции. Подробности уже известны СМИ.  Как сообщает информационное издание «Рубрика», недавно стало известно, что Михаил Саакашвили сообщил о создании «барометра коррупции». Согласно сообщению первоисточника, в скором времени в нашем государстве будет создан «барометр коррупции законодательной деятельности». Исходя из имеющихся данных, «барометр коррупции» является исследованием, […]