Україна програла Європейський суд у справі політолога Олексія Цаценко

13.11.2019

Захисник політолога Олексія Цаценко у Европейському суді з справ людини (ЕСПЛ) довів, що дніпровський політолог Олексій Цаценко перебуває під вартою незаконно, та має бути негайно звільненим з під варти! 

17 жовтня Європейський суд з прав людини виніс остаточне рішення у справі Олексія Цаценка щодо надмірної тривалості строку попереднього ув’язнення.

Заява Олексія Цаценко була подана до суду згідно зі статтею 34 Конвенції про захист прав людини та основних свобод (далі — Конвенція). Заявник скаржився на надмірну тривалість свого попереднього ув’язнення.

Так, пункт 3 статті 5 Конвенції встановлює, що кожен, кого заарештовано або затримано, згідно з положеннями підпункту «c» пункту 1 цієї статті, має негайно постати перед суддею чи іншою посадовою особою, якій закон надає право здійснювати судову владу, і йому має бути забезпечено розгляд справи судом упродовж розумного строку або звільнення під час провадження. Таке звільнення може бути обумовлене гарантіями з’явитися на судове засідання.

Вивчивши всі подані матеріали, ЄСПЛ «не знайшов жодного факту чи аргументу, здатного переконати його зробити інший висновок щодо прийнятності та суті цих скарг». Беручи до уваги свою прецедентну практику з цього приводу, Суд вирішив, що у справі Цаценко тривалість попереднього ув’язнення заявників була занадто великою.

Відповідно до ст.41 Конвенції якщо Суд визнає факт порушення Конвенції або протоколів до неї і якщо внутрішнє право відповідної Високої Договірної Сторони передбачає лише часткове відшкодування, Суд, у разі необхідності, надає потерпілій стороні справедливу сатисфакцію.

Так, ЄСПЛ встановив, що заява Цаценко вказуює на порушення пункту 3 статті 5 Конвенції щодо надмірної тривалості попереднього ув’язнення.

Період затримання Олексія Цаценка, відповідно до Додатку до Рішення ЄСПЛ, становив 11 місяців та 1 день (з 31.08.2017 до 31.07.2018), але порушення Конвенції з прав людини продовжуються і по сьогоднішній день, а саме більше двох років і трьох місяців з дня незаконного взяття під варту.

Розглядаючи скаргу Цаценка щодо відсутності компенсації за тримання під вартою, ЄСПЛ послався на раніше винесене рішення у справі «Строган проти України» від 6 жовтня 2016 року. Зокрема, у цій справі Європейський суд констатував порушення пункту 3 статті 5 Конвенції, вказавши, що строк тримання заявника під вартою тривав близько одного року та трьох місяців, а суди, продовжуючи тримання заявника під вартою, не здійснювали належної оцінки конкретних фактів справи та не розглядали питання застосування до заявника альтернативних запобіжних заходів, а також не обґрунтовували свої рішення належним чином.

Таким чином,  ЄСПЛ  зобов’язав Україну виплатити  Олексію Цаценку компенсацію протягом трьох місяців.

Джерело: Днепр вечерний

Читайте также
У Зеленского нашли способ вернуть Донбасс
ZE Новости   Во время совещания в Офисе президента по подготовке к нормандскому саммиту были утверждены пять сценариев реинтеграции оккупированных территорий Донбасса.   Многих украинцев мучает острый вопрос, когда наконец-то прекратится война на оккупированных территориях. Владимир Зеленский и его команда прикладывает для этого максимальное количество усилий. Сейчас Офис президента Владимира Зеленского утвердил целых пять сценариев […]
Ще одна країна пішла проти України заради Путіна: розкрито деталі скандалу
ПОЛІТИКА СЬОГОДНІ   Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв зробив скандальну заяву про те, що не варто вважати анексією окупацію Криму, це висловлювання має лише меркантильні інтереси   Справа в тому, що Токаєв хоче здобути прихильність Кремля і вийти з тіні Нурсултана Назарбаєва, стати врешті-решт повноправним президентом. Таку думку зробив відомий український журналіст Віталій Портников у виданні […]
«Зелені чоловічки» повернуться в Україну: Путін задумав недобре
Полит Инфо   Росія може провести на Донбасі такої ж «референдум», як і в Криму в 2014 році Таку думку в ефірі телеканалу ZIK висловив американський політолог, директор міжнародної некомерційної організації «Євразійська демократична ініціатива» Пітер Залмаев. Коментуючи заяви спкера російської Думи В’ячеслава Володіна, політолог зазначив, що вже перевірена методика Кремля, раніше пройшла обкатку на території […]
Массовые чистки: из «Слуги народа» выгоняют депутатов.
ZE Новости   Одних народных избранников принимают в состав фракций, других изгоняют. Так, фракция Петра Порошенко «Европейская солидарность» пополнилась еще одним членом. Им стал бывший глава института нацпамяти Владимир Вятрович.   А вот фракция «Слуга народа» наоборот исключила из своих рядов три «штыка». Об этом сообщает издание «Обозреватель».   3 декабря, спикер Верховной Рады Дмитрий […]
Розвал України: Разумков розніс в пух і прах спікера Путіна
ПОЛІТИКА СЬОГОДНІ   Спікер Верховної Ради Дмитро Разумков відреагував на погрози росіян про розвал України Таку заяву політик зробив під час засідання погоджувальної ради парламенту. Про це пише Українська правда. Зокрема, Разумков прокоментував слова спікера Держдуми РФ В’ячеслава Володіна, який припустив, що Україна може втратити кілька своїх областей. Причиною цього, за словами Володіна, може послужити […]
Олена Зеленська поскаржилася на життя, українці в гніві
Україна Сьогодні   Олена Зеленська поскаржилася на те, що їй перестало вистачати часу після того, як вона стала першою леді України Про те, як змінилося її життя останнім часом, дружина Володимира Зеленського розповіла в інтерв’ю журналістам ТСН. Зеленська підкреслила, що її новий статус не звільнив її від звичних домашніх обов’язків. Різниця лише в тому, що […]