Виробництво на підприємствах «Укроборонпрому» в I пол.-2021 зросло на 19,5%

09.07.2021


Обсяги виробництва на підприємствах Державного концерну «Укроборонпром» у січні-червні 2021 року зросли на 19,5% – до 16,6 млрд грн порівняно з першим півріччям 2020 року, повідомив директор концерну Юрій Гусєв.

«Обсяги виробництва в першому півріччі перевищили планові показники майже на 5%, і майже на 20% показник аналогічного періоду 2020 року, незважаючи на те що можливість контрактації в рамках держоборонзамовлення на 2021 рік досі ускладнена через імплементацію закону про оборонні закупівлі», – сказав він на прес-конференції в агентстві «Інтерфакс-Україна» в п’ятницю.

Він додав, що такий приріст досягнуто також незважаючи на локдаун та «інші події, які ускладнювали реалізацію виробничих планів підприємств держконцерну».

За його словами, у першому півріччі підприємства концерну виробили, модернізували та відремонтували авіатехніки та обладнання на 44,6% більше, ніж за той самий період 2020 року – на суму 7,8 млрд грн, високоточної зброї та боєприпасів на 33,6% більше – на 3,1 млрд грн, систем радіолокації, радіозв’язку та спецприладів майже на 24% більше – на 1,5 млрд грн, бронетанкової техніки на 0,7% більше – на суму 2,9 млрд грн.

Водночас, зазначив Гусєв, підприємства військово-морської техніки хоча і перевиконали план на 18,6%, але обсяги виробництва порівняно з січнем-червнем минулого року становили 62%, або 1,3 млрд грн.

«За дорученням президента ми працюємо разом з Асоціацією суднобудівної галузі України над розробкою стратегії розвитку суднобудування й найближчим часом плануємо презентувати наші напрацювання народним депутатам, оскільки вони (напрацювання – ІФ) будуть також стосуватися змін до законодавства», – зазначив глава держконцерну.

Він наголосив, що планові показники в першому півріччі перевиконані в усіх напрямках, зокрема підприємствами авіатехніки та обладнання на 3,4%, або на 261 млн грн, високоточної зброї та боєприпасів – на 5%, або на 148 млн грн, радіозв’язку та спецприладів – майже на 5%, або на понад 60 млн грн, бронетехніки – на 2,1%, або майже на 60 млн.

Гусєв також повідомив, що за підсумками першого півріччя 2021 року прогнозований чистий прибуток держконцерну становитиме 620 млн грн – в 3,4 раза більше, ніж за той самий період 2020 року, а прогнозований чистий дохід зросте на 17% – до 16,8 млрд грн.

«Зараз ми очікуємо остаточної звітності», – уточнив він.

Згідно з наведеними главою «Укроборонпрому» даними, обсяг укладених контрактів спецекспортерами за перше півріччя зріс більше ніж в 2,5 разу (або на $239 млн), і становить $393 млн.

Надходження коштів від виконання контрактів спецекспортерами зросло на 75%, або на $136 млн – до $317,5 млн.

«Цей показник за підсумками півріччя став рекордним з 2014 року», – зазначив Гусєв.

Згідно з наведеними графічними даними, в 2014 році надходження коштів від контрактів спецекспортерів становило $274,6 млн, 2015 році – $153,1 млн, 2016 році – $220,7 млн, в $2017-му – 222,5 млн, 2018-му – $171,4 млн, в 2019-му – $272, 4 млн, в 2020 році – $181,8 млн.

Також спецекспортери відвантажили за січень-червень 2021 року продукцію і послуги на $252 млн – на 36% більше.

«Цього року ми поставили умову суттєво наростити експорт продукції та послуг і повернути Україну в топ-10 країн світу на ринку озброєння», – сказав глава держконцерну.

Він також повідомив, що в системі електронних держзакупівель ProZorro «Укроборонпром» у першому півріччі заощадив 437 млн грн – на 35% більше до січня-червня-2020, а в цілому концерн і його підприємства здійснили близько 12 тис.закупівель (+23%) з очікуваним бюджетом понад 6 млрд грн.

«Очікуваний бюджет зріс більше ніж удвічі, що свідчить про переведення всіх багатомільйонних тендерів в ProZorro», – додав він.

Глава «Укробронпрому» зазначив, що велика проблема для концерну – прострочена заборгованість окремих підприємств, яка становить 13,4 млрд грн, і частина її – це заборгованість із заробітної плати.

«Але ми активно працюємо над її зменшенням і розробкою антикризових планів для таких підприємств, як завод ім.Малишева, Шосткинський завод «Зірка» тощо», – зазначив Гусєв.

Він також повідомив, що на сьогодні 13 підприємств концерну забезпечують 70% доходу, а 28 підприємств – понад 90% доходу в системі «Укроборонпрому», тоді як 32 підприємства втратили значення для потреб оборонного комплексу.

Гусєв також нагадав, що на 2 липня відбулося засідання оновленої наглядової ради «Укроборонпрому», на якому розглядалося питання стратегії розвитку та трансформації концерну в акціонерне товариство зі створенням відповідних холдингових структур, і висловив сподівання, що Верховна Рада наступного тижня розгляне у другому читанні законопроект №3822 «Про особливості реформування підприємств оборонно-промислового комплексу державної форми власності».

Джерело:

Читайте также
Благодійний фонд молодіжної ініціативи «Надія» доставив швидкі та велику партію медобладнання лікарням на передовій
В рамках гуманітарної місії на Донеччину Благодійний фонд молодіжної ініціативи «Надії» забезпечив лікарні прифронтових міст Донеччини апаратами УЗД, апаратом штучної вентиляції легень, підігрівачами інфузійних розчинів, медичними бронежилетами, генераторами, ношами, хірургічними наборами та витратними матеріалами. Допомога була зібрана та передана завдяки співпраці з партнерами, спонсорами та іншими благодійними фондами. «Наша команда лише за останній місяць здійснила […]
Челябінці закликають боротись за незалежність регіону від Москви
На регіональному інформаційному ресурсі м. Челябінськ (http://podhod24.ru/) в день святкування на росії свята «День росії» місцеві патріоти розмістили заклик до місцевого населення створити Уральськунезалежну республіку. На тлі війни росії проти України, фактичного геноциду корінних народів росії путінським режимом, в регіонах рф посилюються боротьба національних меншин за отримання свободи від Москви та створення незалежних і суверенних держав. […]
Штаб Януковича и «пасынок Порошенко»: Чорновил назвал невесту «Да Винчи» «подолигархической шмарой» и получил от народа
Поставили на место Автор: Хвиля Штаб Януковича и «пасынок Порошенко»: Чорновил назвал невесту «Да Винчи» «подолигархической шмарой» и получил от народа В соцсетях вспыхнул новый скандал после того, как политический деятель Тарас Чорновил в нецензурной форме высказался в адрес невесты погибшего «Да Винчи» Алины Михайловой. В свою очередь Михайлова поставила грубияна на место. Об этом […]
Хакери атакували російську фармацевтичну компанію
Протягом усієї війни хакери здійснювали кібератаки проти Росії. Відносно новий хакерський колектив CHO1, який увірвався на сцену з антиросійськими кібератаками приблизно до річниці повномасштабного вторгнення, викрав і оприлюднив 1,5 терабайта даних, які, як стверджують, належать російській фармацевтичній компанії «Уралбіофарм». Як повідомляється на сайті «Уралбіофарм», компанія, яка заснована у 1930 році, покликана «активно просувати серед громадян […]
Хід конем. Як «екс-регіонал» Хомутинник фінансує кремлівського агента Фірташа під час війни
Як відомо, Хомутинник народився у Макіївці (Донецька область) і дуже рано потрапив у політику, ставши колись наймолодшим народним депутатом. У 2003 році був обраний головою молодіжного крила Партії регіонів, пізніше приєднався до основного активу партії. Хомутинник — «регіонал» до мозку кісток. Був в ПР разом із екс-президентом Віктором Януковичем, який працював з РФ і підтримував […]
Програма гуманітарного реагування Mercy Corps в Україні продовжує надавати допомогу, цього разу ДСНС
9 лютого 2023 року Mercy Corps передали ДСНС 51 базовий комплект (генератори потужністю 8.5 кв, зарядні станції, обігрівачі ) для обладнання «Пунктів незламності» в прифронтових областях таких як Чернігівська, Сумська, Харківська, Луганська, Донецька, Дніпропетровська, Запорізька, Одеська, Херсонська, Миколаївська та Київська. «Пункт незламності» має стати для українців місцем безпеки, стабільності тепла та єдності. Загальна вартість обладнання […]