Виробництво на підприємствах «Укроборонпрому» в I пол.-2021 зросло на 19,5%

09.07.2021


Обсяги виробництва на підприємствах Державного концерну «Укроборонпром» у січні-червні 2021 року зросли на 19,5% – до 16,6 млрд грн порівняно з першим півріччям 2020 року, повідомив директор концерну Юрій Гусєв.

«Обсяги виробництва в першому півріччі перевищили планові показники майже на 5%, і майже на 20% показник аналогічного періоду 2020 року, незважаючи на те що можливість контрактації в рамках держоборонзамовлення на 2021 рік досі ускладнена через імплементацію закону про оборонні закупівлі», – сказав він на прес-конференції в агентстві «Інтерфакс-Україна» в п’ятницю.

Він додав, що такий приріст досягнуто також незважаючи на локдаун та «інші події, які ускладнювали реалізацію виробничих планів підприємств держконцерну».

За його словами, у першому півріччі підприємства концерну виробили, модернізували та відремонтували авіатехніки та обладнання на 44,6% більше, ніж за той самий період 2020 року – на суму 7,8 млрд грн, високоточної зброї та боєприпасів на 33,6% більше – на 3,1 млрд грн, систем радіолокації, радіозв’язку та спецприладів майже на 24% більше – на 1,5 млрд грн, бронетанкової техніки на 0,7% більше – на суму 2,9 млрд грн.

Водночас, зазначив Гусєв, підприємства військово-морської техніки хоча і перевиконали план на 18,6%, але обсяги виробництва порівняно з січнем-червнем минулого року становили 62%, або 1,3 млрд грн.

«За дорученням президента ми працюємо разом з Асоціацією суднобудівної галузі України над розробкою стратегії розвитку суднобудування й найближчим часом плануємо презентувати наші напрацювання народним депутатам, оскільки вони (напрацювання – ІФ) будуть також стосуватися змін до законодавства», – зазначив глава держконцерну.

Він наголосив, що планові показники в першому півріччі перевиконані в усіх напрямках, зокрема підприємствами авіатехніки та обладнання на 3,4%, або на 261 млн грн, високоточної зброї та боєприпасів – на 5%, або на 148 млн грн, радіозв’язку та спецприладів – майже на 5%, або на понад 60 млн грн, бронетехніки – на 2,1%, або майже на 60 млн.

Гусєв також повідомив, що за підсумками першого півріччя 2021 року прогнозований чистий прибуток держконцерну становитиме 620 млн грн – в 3,4 раза більше, ніж за той самий період 2020 року, а прогнозований чистий дохід зросте на 17% – до 16,8 млрд грн.

«Зараз ми очікуємо остаточної звітності», – уточнив він.

Згідно з наведеними главою «Укроборонпрому» даними, обсяг укладених контрактів спецекспортерами за перше півріччя зріс більше ніж в 2,5 разу (або на $239 млн), і становить $393 млн.

Надходження коштів від виконання контрактів спецекспортерами зросло на 75%, або на $136 млн – до $317,5 млн.

«Цей показник за підсумками півріччя став рекордним з 2014 року», – зазначив Гусєв.

Згідно з наведеними графічними даними, в 2014 році надходження коштів від контрактів спецекспортерів становило $274,6 млн, 2015 році – $153,1 млн, 2016 році – $220,7 млн, в $2017-му – 222,5 млн, 2018-му – $171,4 млн, в 2019-му – $272, 4 млн, в 2020 році – $181,8 млн.

Також спецекспортери відвантажили за січень-червень 2021 року продукцію і послуги на $252 млн – на 36% більше.

«Цього року ми поставили умову суттєво наростити експорт продукції та послуг і повернути Україну в топ-10 країн світу на ринку озброєння», – сказав глава держконцерну.

Він також повідомив, що в системі електронних держзакупівель ProZorro «Укроборонпром» у першому півріччі заощадив 437 млн грн – на 35% більше до січня-червня-2020, а в цілому концерн і його підприємства здійснили близько 12 тис.закупівель (+23%) з очікуваним бюджетом понад 6 млрд грн.

«Очікуваний бюджет зріс більше ніж удвічі, що свідчить про переведення всіх багатомільйонних тендерів в ProZorro», – додав він.

Глава «Укробронпрому» зазначив, що велика проблема для концерну – прострочена заборгованість окремих підприємств, яка становить 13,4 млрд грн, і частина її – це заборгованість із заробітної плати.

«Але ми активно працюємо над її зменшенням і розробкою антикризових планів для таких підприємств, як завод ім.Малишева, Шосткинський завод «Зірка» тощо», – зазначив Гусєв.

Він також повідомив, що на сьогодні 13 підприємств концерну забезпечують 70% доходу, а 28 підприємств – понад 90% доходу в системі «Укроборонпрому», тоді як 32 підприємства втратили значення для потреб оборонного комплексу.

Гусєв також нагадав, що на 2 липня відбулося засідання оновленої наглядової ради «Укроборонпрому», на якому розглядалося питання стратегії розвитку та трансформації концерну в акціонерне товариство зі створенням відповідних холдингових структур, і висловив сподівання, що Верховна Рада наступного тижня розгляне у другому читанні законопроект №3822 «Про особливості реформування підприємств оборонно-промислового комплексу державної форми власності».

Джерело:

Читайте также
У військах РФ хаос: розстріли «своїх» трапляються регулярно
Перед початком війни, у середині грудня 2021 року, була проведена перевірка російського «непереможного» війська, за результатами якої вищі чини міністерства оборони рф доповідали керівництву країни про стан російської армії. Нещодавно у розпорядженні редакції NEXTA опинилися матеріали презентації заступника командувача військами Південного ВО генерал-лейтенанта Сичового А. І. Такий собі звіт за результатами перевірки, прикрашений яскравими графіками […]
У військах РФ хаос: розстріли «своїх» трапляються регулярно
Перед початком війни, у середині грудня 2021 року, була проведена перевірка російського «непереможного» війська, за результатами якої вищі чини міністерства оборони рф доповідали керівництву країни про стан російської армії. Нещодавно у розпорядженні редакції NEXTA опинилися матеріали презентації заступника командувача військами Південного ВО генерал-лейтенанта Сичового А. І. Такий собі звіт за результатами перевірки, прикрашений яскравими графіками […]
Привітання з Новим роком 2023: листівки, проза, вірші
Прийдешній Новий рік в Україні буде зовсім іншим ніж попередні, без святкових салютів і гучних святкувань, адже все ці атрибути недоречні, коли в Україні війна. Але сумувати і зовсім відмовлятися від свята не варто. Для підтримки духу можна відзначити свято вдома з родиною, а привітання з Новим роком 2023 зарядять святковим настроєм. Наступний рік за […]
Сказки и былины «Новороссии». Почему они такие тупые ?
Почти 9 лет Украина противостоит оккупантам. Почти год не только сдерживает полномасштабное вторжение, но и забирает свое обратно. Весь мир говорит прямо в лицо путину, лаврову, небензе и другим апологетам «русского мира», — вы преступники, вы вторглись в суверенное государство и оккупировали часть его территории. На это у россии один умодробительный для цивилизованного общества ответ: […]
Адвокат спростував наявність російського паспорта у Богуслаєва
Юрист Руслан Волинець оприлюднив нові деталі у справі «Мотор Січі» Адвокат В’ячеслава Богуслаєва Руслан Волинець повідомив, що президент «Мотор Січі» ніколи не відмовлявся від українського громадянства. Про це він розповів у інтерв’ю на каналі «Легіст». Українські ЗМІ неодноразово писали про отримання В’ячеславом Богуслаєвим російського паспорта. За словами Руслана Волинця, у матеріалах справи щодо «Мотор Січі» представлені […]
Гучна справа «Мотор Січі»: адвокат Богуслаєва сумнівається у доказах, що продукцію підприємства Китай перепродав росії
Адвокат В’ячеслава Богуслаєва Руслан Волинець повідомив, що підозра президенту «Мотор Січі» по епізоду який стосується постачання продукції обґрунтовується лише словами телефонних розмов. «Я на суді заявляв, що логіка звинувачення така: «Мотор Січ» продавав певну продукцію в Китай по цим контрактам, а Китай далі перепродавав в російську федерацію… При чому в матеріалах справи, які були надані стороні захисту […]