Вони не пройшли. Топ-25 відомих політиків і знаменитостей, які не потрапили в Раду

23.07.2019

Підсумки дострокових виборів стали фінішною рискою для багатьох нинішніх нардепів і відомих політиків, які провели в Раді кілька скликань або були на перших ролях у своїх партіях, пише НВ.

Крім того, до парламенту не вдалося потрапити кільком відомим дебютантам, які мали стати «новими обличчями» у Верховній Раді.

НВ наводить перелік 25 найвідоміших персон, чиї надії потрапити в парламент розвінчали попередні результати голосування. Серед них як мажоритарники, так і учасники партійних списків.

Старі кадри
1. Ігор Кононенко

Заступник голови парламентської фракції Блоку Петра Порошенка та один з найближчих соратників п’ятого президента програв вибори в мажоритарному окрузі № 94 (Київська область). Кононенко — фігурант багатьох журналістських розслідувань, зокрема про корупцію і причетність до махінацій з виведення сотень мільйонів гривень з обленерго. У цій справі НАБУ веде розслідування.

Він балотувався як самовисуванець і поступився одному з найбільш спірних кандидатів від Слуги народу — журналісту телеканалу 1+1 Олександру Дубінському, якого не раз звинувачували в заангажованих сюжетах.
2. Олександр Грановський

Ще один близький соратник Порошенка програв боротьбу кандидату від Слуги народу Олександру Куницькому в мажоритарному окрузі № 169 (Харківська область). Був обраний нардепом у 2014 році від БПП, проте пізніше вийшов з партії та на вибори йшов як самовисуванець.

У роки президентства Порошенка Грановського часто називали в ЗМІ «смотрящим» глави держави за прокуратурою, судами та СБУ. Сам він це спростовував.

3. Олександр Третьяков

Бізнесмен і нардеп чотирьох скликань, Третьяков був одним з найвпливовіших і найзаможніших «багнетів» БПП. Вперше був обраний до Ради в 2002 році, був близьким соратником Віктора Ющенка і одним зі спонсорів-засновників партії Наша Україна.

На виборах 2014 року потрапив у Раду як мажоритарник від Блоку Петра Порошенка по 219-му округу (частина Києва), однак тепер програв боротьбу в ньому рестораторові Миколі Тищенку — кандидату від Слуги народу.

4. Сергій Пашинський

Фігурант багатьох розслідувань щодо корупції в оборонному комплексі України, нардеп від Народного фронту Сергій Пашинський очолював парламентський комітет з питань нацбезпеки і оборони.

У 64-му окрузі Житомирської області він балотувався як самовисуванець, але прийшов лише третім: боротьбу тут виграв нардеп від БПП Володимир Арешонков.5. Володимир Гройсман

Колишній мер Вінниці вийшов на всеукраїнський рівень у 2014 році, коли спочатку став віце-прем’єром в уряді Арсенія Яценюка, а потім потрапив у Раду від Блоку Петра Порошенка. Півтора року він займав крісло спікера парламенту, поки не був призначений прем’єр-міністром України.

На дострокові вибори 2019 року Гройсман повів власну партію Українська стратегія, проте в Раду вона не проходить, набираючи лише 2,33%.

6. Олег Ляшко

Головний шоумен Ради восьмого скликання і його політсила в парламент не пройшли: Радикальна партія фінішувала шостою, її підтримали приблизно 4% виборців. До цього фіаско Олег Ляшко був депутатом чотирьох скликань парламенту поспіль, з 2006 року: двічі він обирався від Батьківщини, двічі — на чолі власної партії.

7. Сергій Ківалов

У депутатському кріслі Ківалов провів два десятиліття, з невеликою перервою на роботу головою ЦВК під час президентських виборів 2004 року, які дали поштовх Помаранчевій революції через масові фальсифікації. Він був депутатом шести скликань Ради поспіль і одним з найдосвідченіших «регіоналів».

Тепер же почесний ректор Одеської юридичної академії та автор скандально відомого мовного закону Ківалова-Колесніченка (2012 рік) до парламенту не проходить: у рідному 135-му окрузі Одеси він програв кандидату від Слуги народу Олексію Леонову (40,23%).

8. Ігор Смешко

Екс-голова СБУ часів Леоніда Кучми і керівник новоствореної партії Сила і честь не зміг конвертувати в депутатський мандат свій раптовий успіх на президентських виборах 2019 року. Тоді він несподівано набрав більше 6%, проте Сила і честь не дотягнула до 5% бар’єру — вона фінішувала сьомою з результатом 3,8%.

9. Євгеній Мураєв

Лідер списку Опозиційного блоку не потрапляє в Раду разом з усією своєю політсилою: за підсумками обробки понад 90% протоколів Опоблок набирає трохи більше 3% голосів при прохідному бар’єрі 5%.

Мураєв, який вважає Революцію гідності «держпереворотом», а війну з Росією — «громадянським конфліктом», був депутатом двох скликань — у 2012-му і 2014 роках він обирався в парламент як мажоритарник.

10. Олександр Вілкул

Колишній член Партії регіонів і другий номер у списку Опоблоку, з 2014 року Вілкул був депутатом від цієї політсили (заступник голови фракції) і представляв її як кандидат на президентських виборах 2019 року. За президента Віктора Януковича працював віце-прем’єром в уряді Миколи Азарова.

11. Віталій Хомутиннік

42-річний екс-«регіонал» Хомутиннік був депутатом п’яти скликань Ради — чотири рази входив до фракції Партії регіонів, а в нинішньому парламенті очолював депутатську групу Відродження. Тепер він втратить мандат, оскільки йшов на вибори під № 11 у списку Опоблоку.12. Борис Колесніков

Один з лідерів Партії регіонів, колишній віце-прем’єр і міністр інфраструктури в уряді Азарова, на нинішніх виборах Колесніков йшов як мажоритарник від Опоблоку по 49-му округу (Донецька область). Але не пройшов: він поступається меру Дружківки Валерію Гнатенку від блоку Опозиційна платформа — За життя.

Протягом останніх п’яти років екс-«регіонал» Колесніков не був депутатом, проте до цього працював у трьох скликаннях Ради.

13.-14. Брати Добкіни

Екс-губернатор Харківської області часів Януковича Михайло Добкін йшов третім номером у списку Опоблоку, а його брат Дмитро, нинішній нардеп, представляв цю ж політсилу як мажоритарник в окрузі № 178 (Харківська область) — саме тут він раніше двічі обирався в парламент.

Удача не посміхнулася жодному з них: до парламенту не потрапляє ніхто зі списку Опоблоку, а округ Добкіна-молодшого завоював висуванець від Слуги народу Олександр Литвинов.

15. Олена Бондаренко

Одіозна екс-«регіоналка» і депутат трьох скликань Ради від ПР йшла як мажоритарник від Опоблоку в окрузі № 131 (Миколаївська область), проте посіла там лише четверте місце. Депутатом від цього округу стане висуванець від Слуги народу, бізнесмен Артем Чорноморов.

Бондаренко — запеклий критик Революції гідності, яку в ефірі російських каналів називала «гнилим Майданом» і причиною всіх проблем України. Після подій зими 2013−2014 виїхала в Росію.

16. Геннадій Кернес

Харківський мер напередодні виборів створив партію Довіряй ділам, куди увійшли кілька міських голів (включно із мером Одеси Геннадієм Трухановим). Політсила «розбавила» список Опоблоку — і залишилася без депутатських мандатів. Не пройшов у Раду і Кернес, який входив до першої десятки Опоблоку.17. Андрій Садовий

Мер Львова повів на вибори власну партію Самопоміч і очолив її список. Однак повторити успіх 2014 року, коли партія набрала майже 11%, політсилі не вдалося: цього разу Самопоміч зайняла лише 14 місце, набравши мізерні 0,63% голосів.

18. Надія Савченко

Насичена біографія не допомогла колишній льотчиці переобратися в Раду. Савченко, яка потрапила в парламент від Батьківщини, за останні роки пройшла шлях від бранки Кремля і Героя України до підозрюваної в підготовці держперевороту і теракту в Раді.

Нардеп балотувалася в невеликому окрузі № 51 Донецької області як самовисуванець-мажоритарник і набрала лише 8 голосів.

19. Костянтин Жеваго

Регулярний учасник списків найбагатших українців, бізнесмен і політик був депутатом шести останніх скликань Ради — він мав мандат з 1998 року. Однак тепер звільняє депутатське крісло: у 150-му окрузі (Полтавська область) він з відривом програв боротьбу кандидату від Слуги народу, 25-річному проектному менеджеру ProZorro Олексієві Мовчану.

20. Вячеслав Богуслаєв

Один з найвідоміших «червоних директорів» України, багаторічний керівник запорізького промислового гіганта Мотор Січ, зазнав чи не найбільш прикрої поразки серед всіх мажоритарних округів.

80-річний екс-«регіонал» Богуслаєв, депутат чотирьох скликань Ради, програв 77-й округ (Запорізька область) 29-річному весільному фотографу Сергію Штепі, висуванцеві Слуги народу — 31,5% проти 44%.21. Анатолій Гриценко

Відомий як один з найбільш незговірливих українських політиків, лідер партії Громадянська позиція разом зі своєю політсилою набрав трохи більше 1% голосів.

Колишній міністр оборони і депутат двох скликань Ради (2007−2014) програв уже дві парламентські і три президентські кампанії поспіль.

22. Міхеіл Саакашвілі

Колишній губернатор Одеської області і екс-президент Грузії включився в парламентські перегони після того, як президент Володимир Зеленський повернув йому громадянство України. Однак партія Саакашвілі Рух нових сил набрала менш ніж піввідсотка — 0,46%, — і в Раду не проходить.

23. Михайло Поплавський

«Співаючий ректор» і депутат кількох скликань Ради на дострокових виборах 2019 року очолив список Аграрної партії і заручився публічною підтримкою співака Олега Винника. Однак це не допомогло Поплавському отримати мандат: його партія набрала 0,5%.

Нові амбіції
24. Сергій Притула

Популярний актор, шоумен і телеведучий балотувався за списком партії Голос Святослава Вакарчука. Він наполіг на тому, щоб його включили в список лише під № 30 — так Притула сподівався мобілізувати виборців Голосу.

Зрештою в Раду він не потрапляє: партія Вакарчука набирає менше 6% і місце Притули виявилося непрохідним. Однак його однопартійці вже заявили, що шоумен може піти на місцеві вибори.

25. Сергій Сивохо

Шоумен і гуморист, креативний продюсер Кварталу 95 Сергій Сивохо в парламент не пройшов. Він був висуванцем Слуги народу в одному з округів Донецької області (№49), однак посів лише третє місце.

Тут переміг кандидат від проросійської Опозиційної платформи — За життя, мер Дружківки Валерій Гнатенко. У цьому ж окрузі боровся за депутатський мандат і програв колишній «регіонал» та екс-віце-прем’єр Борис Колесніков.

Читайте также
Благодійний фонд молодіжної ініціативи «Надія» доставив швидкі та велику партію медобладнання лікарням на передовій
В рамках гуманітарної місії на Донеччину Благодійний фонд молодіжної ініціативи «Надії» забезпечив лікарні прифронтових міст Донеччини апаратами УЗД, апаратом штучної вентиляції легень, підігрівачами інфузійних розчинів, медичними бронежилетами, генераторами, ношами, хірургічними наборами та витратними матеріалами. Допомога була зібрана та передана завдяки співпраці з партнерами, спонсорами та іншими благодійними фондами. «Наша команда лише за останній місяць здійснила […]
Челябінці закликають боротись за незалежність регіону від Москви
На регіональному інформаційному ресурсі м. Челябінськ (http://podhod24.ru/) в день святкування на росії свята «День росії» місцеві патріоти розмістили заклик до місцевого населення створити Уральськунезалежну республіку. На тлі війни росії проти України, фактичного геноциду корінних народів росії путінським режимом, в регіонах рф посилюються боротьба національних меншин за отримання свободи від Москви та створення незалежних і суверенних держав. […]
Штаб Януковича и «пасынок Порошенко»: Чорновил назвал невесту «Да Винчи» «подолигархической шмарой» и получил от народа
Поставили на место Автор: Хвиля Штаб Януковича и «пасынок Порошенко»: Чорновил назвал невесту «Да Винчи» «подолигархической шмарой» и получил от народа В соцсетях вспыхнул новый скандал после того, как политический деятель Тарас Чорновил в нецензурной форме высказался в адрес невесты погибшего «Да Винчи» Алины Михайловой. В свою очередь Михайлова поставила грубияна на место. Об этом […]
Хакери атакували російську фармацевтичну компанію
Протягом усієї війни хакери здійснювали кібератаки проти Росії. Відносно новий хакерський колектив CHO1, який увірвався на сцену з антиросійськими кібератаками приблизно до річниці повномасштабного вторгнення, викрав і оприлюднив 1,5 терабайта даних, які, як стверджують, належать російській фармацевтичній компанії «Уралбіофарм». Як повідомляється на сайті «Уралбіофарм», компанія, яка заснована у 1930 році, покликана «активно просувати серед громадян […]
Хід конем. Як «екс-регіонал» Хомутинник фінансує кремлівського агента Фірташа під час війни
Як відомо, Хомутинник народився у Макіївці (Донецька область) і дуже рано потрапив у політику, ставши колись наймолодшим народним депутатом. У 2003 році був обраний головою молодіжного крила Партії регіонів, пізніше приєднався до основного активу партії. Хомутинник — «регіонал» до мозку кісток. Був в ПР разом із екс-президентом Віктором Януковичем, який працював з РФ і підтримував […]
Програма гуманітарного реагування Mercy Corps в Україні продовжує надавати допомогу, цього разу ДСНС
9 лютого 2023 року Mercy Corps передали ДСНС 51 базовий комплект (генератори потужністю 8.5 кв, зарядні станції, обігрівачі ) для обладнання «Пунктів незламності» в прифронтових областях таких як Чернігівська, Сумська, Харківська, Луганська, Донецька, Дніпропетровська, Запорізька, Одеська, Херсонська, Миколаївська та Київська. «Пункт незламності» має стати для українців місцем безпеки, стабільності тепла та єдності. Загальна вартість обладнання […]