Лікуватися українцям дорого, а стане ще дорожче, передає «Знай.ua» . В Україні готується масштабна зачистка аптечного ринку, яка, призведе до чергового стрибка цін на медпрепарати. Так за підрахунками експертів, в середньому цінники в аптеках покажуть на на 15% більше, — пишуть «Вести».
Варість ліків та курс долара
Однією з причин здорожчання всього в Україні є зміни на міжбанку, зокрема стрибка ціни на долар.
Як кажуть аптекарі, багато виробників вже зараз ставлять ціни з запасом, а долар вважають по 45 грн.
Втім новий законопроект, який, розглядають у ВР, на думку авторів, покликаний ліквідувати мережеві монополії на аптечному ринку. Зокрема, закон обмежує мінімально допустима відстань між аптеками 500 м замість існуючих 140 м. Також пропонується ліквідувати аптечні мережі. Окремим підприємцям дозволять тримати одну аптеку, а компаніям — не більше чотирьох і лише в рамках однієї області. Вісім аптек дозволять відкрити фірмам, які займаються виробництвом ліків.
Особам без профільної освіти взагалі заборонено відкривати аптеки.
Нардеп Олег Мусій переконує, що законопроект в першу чергу спрямований на знищення монополії в аптечному бізнесі.
Так, за основу для українського закону взяли досвід європейських країн, зокрема сусідньої Польщі.
Ціни не знизять, а — навпаки
Втім, навіть якщо не брати до уваги законодавчі ініціативи, ціни на популярні медпрепарати все одно поповзуть догори.
Як зазначив глава «Всеукраїнської аптечної палати» Роман Костянтиновський, постачальники і виробники ліків, побоюючись подальшого знецінення гривні, попередньо закладають в собівартість ліків завищений курс долара. Тому так і буває, що на міжбанку ніяких кардинальних змін не відбулось, а варість ліків зросла.
Яким буде курс долара у наступному році, наразі ніхто точно сказати не може, тому аптеки перестраховуються, закладаючи максимальний курс.
За словами експерта, українські фармвиробники також залежать від долара, оскільки закуповують сировину в Індії, оскільки там вона дешевша та якісніша, ніж, наприклад в Росії.