У Києві привласнили круглу суму, яка повинна була піти на ремонт каналізації системи озер Опечень. Про це йдеться в журналістському розслідуванні, передає Politeka.
Слідству вдалося встановити, що в минулому році ТОВ “Княжна Либідь” перемогла в тендерних закупівлях КП “Плесо” щодо капітального ремонту лівнестокової каналізації системи озер Опечень, які знаходяться в Оболонському районі Києва за 5,14 млн. У тому ж році компанії нібито з бюджету на рахунки перевели зазначену суму.
Проаналізувавши діяльність компанії слідчі встановили, що договори по ремонту були узгоджені з ТОВ “Будівельна компанія Роялхауз” і ТОВ “Кост Корпорейт”. За інформацією силовиків, останні дві фірми входять до складу групи фіктивних підприємств: “Блек трейд-ін”, “Даймон компані”, “Коспорт”, “Мейз пром”, “Тенорі”, “Укр інтеграл-буд”, “Брі макс” та інші.
Всі перераховані вище фірми мають однаковий алгоритм діяльності:
- діють з листопада минулого року
- знаходяться на податковому обліку в Подільському районі столиці
- зареєстровані на одних і тих же громадян з Дніпра
- однакову адресу реєстрації при спробі відправки файлу податкової накладної
- користуються однаковим IP-адресою 5.9.76.110
- на підприємствах немає жодного співробітника
- під час проведення фінансово-господарських операцій відбувається підміна товарно-матеріальних цінностей
- за юридичними адресами зазначені підприємства не знаходяться
У жовтні поточного року суд надав силовикам дозвіл на доступ до документації, яка знаходиться в користуванні КП “Плесо”.
Відзначається, що засновниками “Княжна Либідь” є Василь Пампуха, Оксана Мезенцева та В’ячеслав Божок, який і керує фірмою. Сергій Поліщук зазначений власником “Роялхауз”, Олексій Костенко – “Кост Корпорейт”, власниками “Ріальто” є Сергій Приймаченко та Олександр Яровий, а підприємством “Плесо” керує Олег Юсіпенко.
У поліції також нагадали, що це не перший випадок, коли у Кличка направляють бюджетні кошти компанії “Плесо”, які потім розкрадаються. Раніше це підприємство підозрювали в махінаціях під час благоустрою Русанівського каналу (16,8 млн), ремонту Дарницького каналу (18 млн) і очищення столичних водойм (близько 50 млн).
Раніше повідомлялося, що у Кличка придумали нову схему наживи на хворих українцях. Столичний департамент охорони здоров’я провернув схему із закупівлі медичних тестів за завищеними цінами. Як говориться в системі ProZorro, департамент КМДА 11 жовтня по результатами тендеру закупив тести у ТОВ «Реал Диагностик» на суму в 3,14 млн гривень.
Тендерні ціни для департаменту Кличко в три рази вище від цін для «Охматдиту». Якби в КМДА закупили тести за цінами спеціалізованого закладу, то вдалося б заощадити понад два мільйони гривень.