У Верховній Раді зареєстровано проект постанови про створення Тимчасової слідчої комісії з розслідування нападів на активістів в Україні в 2017-2018 роках, в тому числі і розслідувати резонансну смерть Катерини Гандзюк. Про це повідомив в Facebook народний депутат Мустафа Найєм, передає Сьогодні.
«Справи треба доводити до кінця. Ви, напевно, пам’ятаєте відео Катерини Гандзюк, яка з лікарняного ліжка зачитувала імена активістів, які зазнали нападів у 2017-2018 рр. Пізніше його стали називати «списком Катерини Гандзюк». Майже два тижні тому ми з колегами зареєстрували в парламенті постанову про створення тимчасової слідчої комісії з розслідування всіх цих фактів», — написав він.
За словами Найєма, за два тижні рішення по створенню такої ТСК взяли тільки дві парламентські фракції. Нардеп зазначив, що закон дозволяє створити комісію і без парламентської більшості.
«Якщо депутатська фракція або група не запропонувала у встановлений строк представників для роботи в ТСК, комісія створюється без участі представників цієї депутатської фракції або групи. Все в руках спікера парламенту Андрія Парубія. Згідно з регламентом, питання створення ТСК можна ставити на голосування без включення до порядку дня. Нам потрібно всього лише 150 голосів», — підкреслив політик.
Відзначимо, що на сьогоднішньому засіданні Погоджувальної ради спікер парламенту підтримав створення такої комісії для розслідування нападу на активістів.
Нагадаємо, вчора, 4 листопада, стало відомо про смерть Гандзюк. Зазначалося, що померла вона від обриву тромбу прямо в лікарні. Активістка боролася з корупцією в правоохоронних органах і серед чиновників, але в підсумку на неї було скоєно напад — її облили сірчаною кислотою. Безпосереднім виконавцем нападу на Гандзюк був Микита Грабчук. Зокрема, він вилив на активістку літр сірчаної кислоти, в результаті чого вона отримала 40% хімічних опіків. Як повідомив нардеп Антон Геращенко, підозрюваному в організації вбивства Гандзюк може загрожувати довічне ув’язнення.
Також стало відомо, що слідчі змінили кваліфікацію нападу на чиновника Херсонської міськради, яка кваліфікувала його як закінчений злочин за пунктами 4, 6, 11 і 12 ч. 2 ст. 115 Кримінального кодексу України (умисне вбивство, вчинене групою осіб, з корисливих мотивів, з особливою жорстокістю, на замовлення).
На смерть Гандзюк відреагував і президент Петро Порошенко,який з візитом перебуває в Туреччині. Глава держави дав розпорядження правоохоронцям — винні в нападі на активістку повинні бути покарані.