Додатковий дохід: де шукати і скільки можна заробити

08.11.2018

Середня зарплата в Україні — 9042 грн. Експерти при цьому впевнені, що кожен громадянин може збільшити свій дохід на кілька тисяч гривень. Сайт «Сегодня» дізнавався, де українці можуть шукати додатковий дохід.

Хто може знайти підробіток в Україні

Кожна людина може знайти підробіток. Особливо, якщо вона є фахівцем у своїй сфері, вважає фінансовий радник Любомир Остапів. Наприклад, як вчителі підробляють репетиторством, так і інші фахівці можуть надавати свої послуги.

За дослідженням «HeadHunter Україна», кожен третій користувач кадрового порталу має додатковий заробіток. Однак більше половини — 68%, — покладаються тільки на основну роботу.

Найчастіше додатковий дохід українці отримують за рахунок роботи на фрілансі. Цей спосіб заробітку назвали 38% опитаних. 28% отримують дохід за рахунок інвестицій. Ще 28% — монетизували власне хобі. На другу роботу заради додаткових фінансів виходять 22% опитаних.

«Будь-яка людина, яка працює, може заробляти на своїй професії або на своєму хобі. Я знаю, є люди, які печуть домашній хліб на продаж. З іншого боку, є приклади, коли менеджери підробляють таксистами в Uber або «Уклоні». Це зовсім інша сфера, але, тим не менше — хороший заробіток. Дохід буде залежати від того, скільки цього часу приділяти, і від професійності», — говорить Остапів.

При цьому якщо людина заробляє 10 тисяч гривень і менше, то заощадження краще вкладати в себе: покращувати свої навички, піти на професійні курси, отримати додаткову освіту. Це в майбутньому допоможе заробляти більше або знайти більш високооплачувану роботу.

«З 10 тис., наприклад, людина може реально відкласти 10%. За цю тисячу гривень можна сформувати резервний фонд на «чорний» день або знайти можливість вкладати в себе. А можна знайти додаткову роботу і робити і те, і інше», — додає фінансовий радник.

Скільки можна заробити

Додаткові заробітки можуть скласти в середньому 30% від доходу на основній роботі. Наприклад, оператором колл-центру або промоутером можна заробляти 2000-3500 гривень на місяць, а таксистом на вихідних можна «наїжджати» 1000 грн за день. Є і вакансії таємного покупця: треба ходити по магазинам і оцінювати якість обслуговування, потім свої враження вносити в анкету. За один візит платять 60-100 гривень.

В середньому на додаткову роботу треба приділяти 2-4 години в день.

«Відсоток вакансій на неповну зайнятість стає дедалі більше. Роботодавці стають більш гнучкими, розуміючи, що все більше людей шукають вільний графік без прив’язки до офісу. Іноді бувають ситуації, коли у роботодавця немає можливості залучити працівника на повний робочий день, а іноді це і не потрібно. Наприклад, дизайнер не завжди повинен відсидіти 8 годин на офісі. Але йому можуть запропонувати проектну зайнятість 2-3 години в тиждень або зробити щось віддалено і заплатити йому за результат», — розповідає Тетяна Пашкіна, HR експерт сайту rabota.ua.

Можна монетизувати власне хобі. Наприклад, якщо ви граєте на гітарі, барабанах або інших музичних інструментах. Можна підробляти музикантом на урочистостях, або навчати музиці інших.

Прибутковим може стати і прикладне хобі: в’язання, вишивка бісером або гладдю, виготовлення прикрас або аксесуарів, різьблення по дереву і так далі. Покупців можна знайти через знайомих або соцмережі. А можна створити творчу майстерню і проводити платні майстер-класи для бажаючих. Такі ж є можливості для тих, хто любить готувати. Наприклад, можна ліпити вареники або пекти торти. Незважаючи на те, що в магазинах можна знайти напівфабрикати, багато людей вважають за краще домашню їжу.

Найстабільніші і менш ризиковані способи заробітку — банківські депозити і здача майна в оренду, говорить економіст Костянтин Денисов. Однак для цього треба мати достатньо велику суму «вільних» грошей. Сьогодні окремі банки пропонують вигідні умови по депозитах від 10 до 18% річних в гривні і до 5% в іноземній валюті.

Наприклад, покласти на депозит 100 тисяч може бути недостатньо. За рік «накапає» 10-18 тисяч гривень відсотків. Але з цієї суми ще віднімуть податки.

Читайте также
Благодійний фонд молодіжної ініціативи «Надія» доставив швидкі та велику партію медобладнання лікарням на передовій
В рамках гуманітарної місії на Донеччину Благодійний фонд молодіжної ініціативи «Надії» забезпечив лікарні прифронтових міст Донеччини апаратами УЗД, апаратом штучної вентиляції легень, підігрівачами інфузійних розчинів, медичними бронежилетами, генераторами, ношами, хірургічними наборами та витратними матеріалами. Допомога була зібрана та передана завдяки співпраці з партнерами, спонсорами та іншими благодійними фондами. «Наша команда лише за останній місяць здійснила […]
Челябінці закликають боротись за незалежність регіону від Москви
На регіональному інформаційному ресурсі м. Челябінськ (http://podhod24.ru/) в день святкування на росії свята «День росії» місцеві патріоти розмістили заклик до місцевого населення створити Уральськунезалежну республіку. На тлі війни росії проти України, фактичного геноциду корінних народів росії путінським режимом, в регіонах рф посилюються боротьба національних меншин за отримання свободи від Москви та створення незалежних і суверенних держав. […]
Штаб Януковича и «пасынок Порошенко»: Чорновил назвал невесту «Да Винчи» «подолигархической шмарой» и получил от народа
Поставили на место Автор: Хвиля Штаб Януковича и «пасынок Порошенко»: Чорновил назвал невесту «Да Винчи» «подолигархической шмарой» и получил от народа В соцсетях вспыхнул новый скандал после того, как политический деятель Тарас Чорновил в нецензурной форме высказался в адрес невесты погибшего «Да Винчи» Алины Михайловой. В свою очередь Михайлова поставила грубияна на место. Об этом […]
Хакери атакували російську фармацевтичну компанію
Протягом усієї війни хакери здійснювали кібератаки проти Росії. Відносно новий хакерський колектив CHO1, який увірвався на сцену з антиросійськими кібератаками приблизно до річниці повномасштабного вторгнення, викрав і оприлюднив 1,5 терабайта даних, які, як стверджують, належать російській фармацевтичній компанії «Уралбіофарм». Як повідомляється на сайті «Уралбіофарм», компанія, яка заснована у 1930 році, покликана «активно просувати серед громадян […]
Хід конем. Як «екс-регіонал» Хомутинник фінансує кремлівського агента Фірташа під час війни
Як відомо, Хомутинник народився у Макіївці (Донецька область) і дуже рано потрапив у політику, ставши колись наймолодшим народним депутатом. У 2003 році був обраний головою молодіжного крила Партії регіонів, пізніше приєднався до основного активу партії. Хомутинник — «регіонал» до мозку кісток. Був в ПР разом із екс-президентом Віктором Януковичем, який працював з РФ і підтримував […]
Програма гуманітарного реагування Mercy Corps в Україні продовжує надавати допомогу, цього разу ДСНС
9 лютого 2023 року Mercy Corps передали ДСНС 51 базовий комплект (генератори потужністю 8.5 кв, зарядні станції, обігрівачі ) для обладнання «Пунктів незламності» в прифронтових областях таких як Чернігівська, Сумська, Харківська, Луганська, Донецька, Дніпропетровська, Запорізька, Одеська, Херсонська, Миколаївська та Київська. «Пункт незламності» має стати для українців місцем безпеки, стабільності тепла та єдності. Загальна вартість обладнання […]