З 1 квітня по 9 червня ловля риби в Україні буде заборонена. Штраф – від 34 гривень до 6800 гривень. За серйозні порушення загрожує термін у три роки тюрми. Як передає портал «Знай.ua» , про це розповів голова Асоціації рибалок України Олександр Чистяков.
З початком нересту вступає в дію щорічний заборона на рибну ловлю.
Чистяков додає, що, згідно з наказом Держрибагентства України «Про заходи щодо встановлення весняно-літньої заборони на лов водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах України в 2018 році», з урахуванням погодження Інституту рибного господарства НААН України з метою охорони водних біоресурсів у період їх природного відтворення в рибогосподарських водних об’єктах вводиться заборона на вилов усіх видів риби у період з 1 квітня по 9 червня (включно) 2018 року, крім аматорської риболовлі однією поплавковою вудкою з одним гачком на рибалку або спінінгом в світлий час доби з берега в місцях, визначених ихтиологическими відділами обласних управлінь рибоохорони.
Дата і строки можуть бути змінені по ряду факторів, які вплинуть на розмноження риби.
Це роблять для того, щоб зберегти вітчизняні рибні ресурси, а також зберегти сприятливі умови для нересту риби. Оскільки нерест – найважливіший період рибної життя.
«Асоціація рибалок України закликає громадян бути відповідальними та дотримуватися правил рибальства. А також реагувати на факти браконьєрства. Якщо ви стали свідком правопорушення на воді, просимо невідкладно повідомляти на гарячу лінію. Від того, як пройде нерестова компанія, залежить кількість риби в наших водойми», — підкреслює Чистяков.
Якщо порушити правила риболовлі під час нересту, то загрожує покарання: від адміністративного і аж до кримінального.
«Шановні рибалки і любителі відпочинку на водоймах, Асоціація рибалок України звертається до вас і просить у цей період року шанобливо і дбайливо ставитися до водних жителям, які готуються до нересту. Допоможіть захистити рибу, не допускайте варварського її вилову в період нересту. Не залишайтеся байдужими до порушень природоохоронного законодавства та у разі виявлення фактів браконьєрства на водоймах повідомляйте про них у природоохоронні та правоохоронні органи», — рекомендує глава асоціації.