16 липня в Україні набув чинності Закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Документ набув чинності через два місяці після опублікування його в газеті «Голос України», пише «Сьогодні»
Ранише повідомлялося, що Верховна Рада 25 квітня 2019 року ухвалила закон № 5670-д про українську мову. Документ регулює порядок її застосування як державної в публічних сферах суспільного життя, окрім сфер приватного спілкування та здійснення релігійних обрядів.
Документ регулює застосування української мови як мови громадянства України, застосування української мови в діяльності органів державної влади, органів влади АР Крим, органів місцевого самоврядування, державних і комунальних підприємств, установ та організацій, інших суб’єктів господарювання державної та комунальної форм власності.
Застосування української мови в публічних сферах:
- в освіті і науці;
- в сфері культури, на телебаченні і радіомовленні, в друкованих засобах масової інформації, в книговиданні та книгорозповсюдженні;
- в сфері електронних інформаційних систем;
- в сфері обслуговування споживачів;
- в сфері спорту, телекомунікацій і поштового зв’язку, юридичних послуг, охорони здоров’я, транспорту;
- при позначенні топонімів, в рекламі, при виготовленні вивісок і табличок;
- в діяльності громадських об’єднань, політичних партій, суб’єктів господарювання приватної форми власності наданні інформації про їхні товари і послуги;
- регулює застосування державної мови в назвах і іменах.
Петро Порошенко, який на той момент був президентом України, під час підписання документа нагадав, що Київ не збирався враховувати думку Москви щодо мовних питань в Україні.