Медики розповіли, як розвивається коронавірус в Україні, і чим він відрізняється від застуди
Коронавірус вже в Україні. А 11 березня COVID-2019 був оголошений пандемією, яка широко поширюється по всьому світу. Станом на 12 березня зафіксовані спалахи захворювання в 92 країнах, 126 258 хворих, 68 284 людини одужали, 4 638 пацієнта померли.
В Україні ввели превентивні заходи: навчальні заклади в більшості регіонів пішли на канікули, заборонені масові заходи, авіакомпанії припинили польоти в країни, де зареєстровано найбільше випадків зараження коронавірусом.
Першими ознаками коронавірусу є:
- Нежить
- Кон’юнктивіт
- Слабкість
- Температура 37,5-37,6
Як пояснила Олександра Дуда, після таких ознак може розвинутися друга хвиля симптомів.
«Важко дихати, з’являється біль за грудиною, можуть бути крововиливи носові, з ясен, і з’являються ознаки легеневої недостатності. Тому і назва – новий коронавірус пневмонічний, який викликає пневмонію», — додала лікар і зазначила, що чим старший пацієнт, тим хвороба протікає важче.
«Якщо люди займаються спортом, нормально харчуються і сплять, впевнені в роботі імунної системи, захворювання, навіть якщо ви захворіли, воно буде протікати у вигляді легких форм», — розповіла лікар.
Однак у групу ризику потрапляють ті пацієнти, у яких раніше були діагностовані різні хронічні захворювання.
«Якщо людина має цукровий діабет, якісь хронічні захворювання, це теж ускладнює перебіг і саме у цієї категорії хворих виникають ускладнення пневмонії, перехід в дихальну недостатність. Їм необхідна киснева терапія і в рідкісних випадках, це близько 5%, штучна вентиляція легень», — повідомила епідеміолог відділу реагування на надзвичайні події Центру громадського здоров’я Оксана Кошалко.