Голова виконавчого комітету реформ України Михайло Саакашвілі в ефірі ток-шоу «Народ проти» на телеканалі «Україна 24» назвав «нікчемами» присутніх в студії експертів, які підняли тему його незадекларованого майна.
Зокрема, відповідаючи на питання члена Політрада партії «Демократична Сокира» Юрія Гудименка про автомобілі, якими користується Саакашвілі, голова Виконкому зажадав від експерта «замовкнути».
«Ви, пане Саакашвілі, останній раз заповнювали декларацію в 2019 році. Там ви вказали, що ви безробітний, що у вас нема житла в Україні і що у вас там залишалося 60 тисяч доларів. Але у мене є така підозра, що ви зараз вийдете звідси, сядете у великий красивий автомобіль і поїдете. А я чомусь поїду на метро і вас з собою поруч не побачу», — зазначив Гудименко, звертаючись до Саакашвілі.
У свою чергу екс-президент Грузії заявив, що жоден гість студії не зможе заробити за все своє життя стільки, скільки він заробляє за один день. Саме через це, як сказав чиновник, експерти не мали ніякого права обговорювати його майно і задавати питання, пов’язані із законністю походження його доходів.
«Слухай, хлопець, я за одну лекцію заробляю більше ніж ти (експерт Юрій Гудименко — ред.) за все своє життя заробив. Ти що взагалі у своєму житті зробив? Ви зі мною так не розмовляйте … Я не буду терпіти, щоб якась нікчема зараз мене звинувачувала в чомусь», — сказав Саакашвілі.
Крім того голова Виконкому реформ звинуватив експертів ток-шоу в тому, що всі вони захищають чиїсь інтереси, заявивши: «Я прекрасно розумію. У цю студію просто так ніхто не потрапляє. Я не збираюся, щоб якась нікчема говорила про мої статки».
В результаті, на образу Саакашвілі відреагували інші експерти, які також перебували в цей момент у студії. Політичний експерт Михайло Чаплига нагадав, що Саакашвілі отримав громадянство України незаконно, після чого публічно заступився за Гудименка, з яким влаштував перепалку колишній грузинський лідер.
«Як ви взагалі стали громадянином України? Я за нього (Гудименко) заступлюся. Я з ним був по різні боки барикад. Але зараз я заступлюся за нього. Ви (Саакашвілі) хто?», — додав Чаплига.
Відзначимо, що в процесі перепалки з Юрієм Гудименко, Михайло Саакашвілі явно намагався тиснути на нього з висоти своїх нібито минулих досягнень, пов’язаних з абсолютно іншою державою. При чому в стані роздратування, забувши що він сам вже давно громадянин України, Саакашвілі порадив члену партії «Демократична Сокира» зайнятися «власної» країною — не «нашою спільною», а «власною». Було видно, що звинувачення Юрія Гудименка в приховуванні незадекларованих доходів вивели Михайла Саакашвілі з себе.
Варто також підкреслити, що за даними ЗМІ, Саакашвілі має у своєму розпорядженні квартири в елітних житлових комплексах Києва, Одеси, Львова та в інших великих містах України. У розпорядженні колишнього грузинського президента також є квартири в Майамі (США), Грузії та Нідерландах. Крім цього йому належать великі особняки в Київській і Одеській областях та дві земельні ділянки з маєтками на березі річки Хорол під курортним містечком Миргород на Полтавщині, про що раніше писали українські ЗМІ. Що стосується одягу, годинників, меблів в його будинку та інших прикрас — усі вони купуються в магазинах найдорожчих світових брендів. Наприклад, ціна одного стільця в будинку Саакашвілі під Києвом коливається в районі 14 тисяч доларів. А в грудні 2020 року в Чорному морі грузинських територіальних вод прикордонники затримали на яхті трьох осіб. Один із затриманих виявився охоронцем Михайла Саакашвілі ще за часів його президентства. За даними ЗМІ, яхта належить особисто Саакашвілі.
При цьому в інтерв’ю українським і грузинським ЗМІ до недавнього часу Саакашвілі заявляв про те, що користується лише однією машиною 2012 року Skoda. За твердженням Саакашвілі йому доводиться жити в будинку, який, нібито, належить всім членам його сім’ї .
Щоб підзаробити грошей для особистих витрат, як стверджує сам Саакашвілі, йому доводиться проводити лекції в університетах Британії, США та ЄС. В інтернеті повідомлення про останню лекцію, яку провів Саакашвілі, датується ще 2014 роком. Тоді Саакашвілі провів свою останню і, найімовірніше, єдину свою лекцію. У січні 2014 він виступив з доповіддю в Університеті Тафтса (США). Варто відзначити, що про візит Саакашвілі в приватний університет повідомили лише в його особистій прес-службі. За їхніми даними, екс-президент Грузії провів три лекції студентам факультету і дав кілька інтерв’ю представниками американських ЗМІ.