Серед науково-педагогічного колективу Національного університету «Києво-Могилянська академія» поширюються чутки про наміри керівництва Вишу створити на його базі новий «інвестиційний» проект, який очолить перший заступник голови Адміністрації Президента України та двічі віце-прем’єр-міністр часів президентства Петра Порошенка Геннадій Зубко.
Ймовірно, мова йде про т.зв. Інститут безперервної освіти, з ідеєю створення якого Зубко останнім часом виступає на конференціях та семінарах організованих «Могилянкою».
Метою Інституту безперервної освіти має стати підготовка держслужбовців та працівників органів місцевого самоврядування, що аж ніяк не дивно, враховуючи, що Геннадій Зубко, перебуваючи на посаді першого заступника голови Адміністрації Президента Петра Порошенка, відповідав за регіональну політику та курував голів облдержадміністрацій, а після звільнення з АПУ продовжив цю діяльність, очоливши Мінрегіонбуд.
Водночас, викликає сумніви якість тієї освіти, яку представники органів місцевого самоврядування зможуть здобути в Інституті безперервної освіти Генадія Зубка, оскільки законопроекти останнього, в часи його перебування в Кабінеті Міністрів України, неодноразово відхилялися парламентарями через наявність в них корупційних ризиків.
Дехто з спільноти «Могилянки» пов’язує таку ініціативу Сергія Квіта, який співпрацював із Зубко в Уряді Арсенія Яценюка, з діяльністю іншого не менш «дохідного» проекту НаУКМА — Школи політичної аналітики, співробітники якої проводять аналітичні та соціологічні дослідження різних суспільно-політичних процесів.
Як зазначено в описі Школи політичної аналітики НаУКМА, її фінансування здійснюється за рахунок різних донорів, а її діяльність є незалежною від впливу політичних сил чи окремих політиків.
Проте, насправді представники ШПА лукавлять, заявляючи про свою політичну незаангажованість, оскільки основним фінансовим донором аналітичного центру є лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко, за президентської каденції якого очільник «Могилянки» Сергій Квіт працював Міністром освіти і науки України.
Залишається лише здогадуватись з якою метою Петро Порошенко і його оточення можуть використовувати інтелектуальний потенціал могилянської спільноти, та чи не призведе це до репутаційних втрат настільки шанованого Вишу?