Для боротьби з бактеріями лікарі застосовують антибіотики. На даний час, сучасна медицина має велику кількість різноманітних антибіотиків.
Увага! Антибіотики доцільно використовувати тільки при бактеріальній інфекції. Вони не впливають на грибкову та вірусну інфекцію.
Бактерії мають здатність мутувати та добре пристосовуватись до будь-якої ситуації. При неконтрольованому вживанні антибіотиків, у бактеріальної флори виробляється резистентність до цих речовин. Наслідком цього є використання більш сильніших препаратів або відсутність ефекту взагалі.
В давні часи люди також хворіли та шукали порятунку в природі. Вони знайшли прості природні антибіотики, які дуже ефективні.
Перелік таких ліків наведено нижче, але перш ніж вживати ці засоби порадьтесь зі своїм лікарем!
- Корінь імбиру.
Корінь імбиру – являється природним антибіотиком. Він діє на інфекцію сильніше, ніж левоміцетин, ампіцилін чи тетрациклін.
Італійські дослідники з’ясували, що корінь імбиру ефективний проти суперінфекцій, які не реагують на традиційні ліки.
- Городній часник.
До складу часнику входить сірка. Вона надає йому характерний аромат та дію на імунну систему людини. Часник добре справляється із резистентними видами бактерій.
Окрім цього, часник перешкоджає стійкості бактерій до антибіотиків. Цей овоч застосовують як протираковий, протигрибковий, противірусний та протипаразитарний засіб.
- Оцет з яблук.
Готують цей оцет з яблук які пройшли ферментацію. Оцет ефективний проти «Staphylococcus aureus», «Pseudomonas aeruginosa», дріжджів та грибів. А ще лікує ангіну, викликану патогенними бактеріями.
- Оливкове листя.
Оливкова олія відома своїми корисними властивостями, але не менш корисним є листя оливи. З нього роблять екстракт, який може допомогти у нормалізації рівня цукру у крові. Також, він має антиоксидантну дію та контролює рівень поганого холестерину.
Окрім цього у листі містяться фенольні з’єднання, які діють на віруси та бактерії.
- Ріпчаста цибуля.
Вона володіє фітохімічними властивостями. Може знімати жар, лікувати вушну інфекцію, нудоту, проблему з диханням, полегшувати біль, зупиняти кровотечу та вбивати мікроби.
- Вітамін С.
Він є найефективнішим борцем з патогенними мікроорганізмами. Вітамін С підвищує імунітет та стимулює вироблення організмом антитіл.
Вітамін С міститься в ягодах, помідорах, горосі, болгарському перці, броколі, цитрусах, ківі, папаї, темному листі зелених овочів.
- Грейпфрутовий екстракт.
Екстракт цей застосовують в боротьбі з вірусною та бактеріальною інфекцією. Окрім того, його застосовують для знищення цвілі, бактерій, грибів, паразитів та дезінфікують ним воду.
Дослідження довело його антибактеріальні властивості для грампозитивних та грамнегативних мікроорганізмів.
- Корінь хріну.
Його використовують при легеневих захворюваннях, а ще при грипі та застуді. Окрім цього, його використовують для заживлення ран та в боротьбі з бактеріями «Escherichia coli», «Сальмонела» та «Yersinia».
- Настойка чи екстракт евкаліпту.
Це – засіб, який застосовують в боротьбі з застудою, грипом та кашлем. Евкаліпт має антиоксидантні, протизапальні, знеболювальні, імуномоделюючі та спазмолітичні властивості.
Приймають його перорально для лікування астми, бронхіту, хронічної та обструктивної хвороби легенів.
- Новозеландський мед — „Мед Манука”.
У цьому меді низький рівень pH та високий вміст цукрів. Його застосовують в лікуванні ран та опіків. Окрім того, його використовують для боротьби з бактеріями, що призводять до утворення виразки шлунку: «Staphylococcus aureus» та «Helicobacter pylori». Цей мед ефективний в боротьбі з «Сальмонелою» та стійкими до антибіотиків бактеріями.
- Чай з гідрастісу.
Він ефективно лікує діарею, виразку, інфекцію сечовивідних шляхів та очей. Має антибактеріальні, протигрибкові та протипаразитарні властивості.
Не можна вживати чай з гідрастісом при високому артеріальному тиску, вагітності, проблемах з серцем та печінкою!
- Ефірна олія мірра.
Це натуральна ефірна олія, яку отримують з дерева «Commiphora myrrha».
Її використовують при застуді, астмі, диспепсії, виразках, раку, сифілісі, спазмах, кашлі та грибковій інфекції.
Більш як два тижні приймати олію не рекомендується!
- Трава ехінацеї.
Добре лікує застудні захворювання, грип та інші інфекції дихальних шляхів. Ехінацею застосовують при герпесі, інфекціях носа, горла, сечовивідних шляхів, крові, вух, вагінальних та стрептококових, а також при тонзиліті, бородавках й свинячому грипі.
Трава ехінацеї допомагає впоратися з хронічною втомою, мігренню, тривогою та ревматоїдним артритом.
- Палички кориці.
Використовують їх в аюрведичній медицині як протигрибковий, протидіарейний, протиблювотний та інсектицидний засіб. Окрім того, вони стимулюють кровообіг та знижують рівень цукру в крові.
Є ще багато рослин, які застосовують у народній медицині. Наприклад, гірчиця, м’ята, солодкий перець, орегано, петрушка, кріп, чебрець, мускатний горіх, базилік, гострий перець, гвоздика.
Будьте здорові!