«Російський контроль послаблює морську торгівлю України. Примирення сторін не передбачається», – констатує журналіст Frankfurter Rundschau Штефан Шолль, пише «Сьогодні» .
Через чотири з половиною роки після початку боїв в Донбасі конфлікт на сході України зайшов у глухий кут, як ніколи раніше, – зазначає автор статті. За його словами, в останні місяці суперечки досягли і Азовського моря. Там Росія намагається заблокувати українські порти Бердянськ і Маріуполь.
Після приєднання Криму у Росії в Азовському морі однозначно більше можливостей, пише Шолль, підкреслюючи, що відкритий в травні 2018 року міст через Керченську протоку блокує доступ в Азовське море для кораблів висотою понад 33 метри і від цього страждають в першу чергу Бердянськ і Маріуполь. До того ж навесні швидкохідні катери російської прикордонної служби в Азовському морі почали зупиняти і контролювати торгові судна, які прямують в українські порти.
«На думку спостерігачів, таким чином завдається шкода українській морській торгівлі в Азовському морі.» Очевидно, Росія збирається анексувати Азовське море, – заявив в розмові з виданням Олексій Мельник, експерт з безпеки з Українського центру економічних і політичних досліджень ім. О.Разумкова. – Вони вже почали привласнювати українські нафтові родовища в Чорному морі».
Москва, за його словами, хоче продемонструвати українському населенню економічну і політичну недієздатність його держави. Тому Росія спробує перешкодити і президентським і парламентським виборам в Україні в 2019 році, – передає видання.
Раніше в ООН зробили нову заяву на адресу Росії.
Нагадаємо, ситуація в Азовському морі загострюється. РРосія не пропускає судна через Керченську протоку в порти Бердянська і Маріуполя. На сьогоднішній день затримані вже понад 150 суден. Офіційна причина – огляд за угодою між Росією і Україною від 2003 року. На справді ж, за словами української влади і експертів, це справжнісінька блокада Азовського моря. Американські експерти попереджають, що це може бути першим кроком до анексії Азовського моря Росією. Без нормального боєздатного флоту, на який потрібні чималі гроші, і підтримка західних партнерів, Києву не впоратися. Ще вчора потрібно було опрацювати можливі сценарії реагування на провокації Росії в Азовському морі, звернувшись за допомогою до США і ЄС. Але Київ реагує як завжди постфактум. За інформацією сайту «Сегодня», концепції можливої відповіді на «азовську кризу» вже є. Але коли вони будуть розглянуті і ухвалені – питання без відповіді.