На думку жінки-медика, місцеві жителі несерйозно ставилися до загрози.
Для поховання померлих від коронавірусу в італійському місті Берґамо не вистачає місць на цвинтарі, тіла вивозять до інших міст на військових машинах. Про це в інтерв’ю Радіо «Свобода» розповіла українка Ярослава Вишневська, яка працює медсестрою в реанімаційному відділенні місцевої лікарні.
36-річна жінка з Ужгороду працювала у лікарні, де приймають інфікованих, доки не заразилася сама. За її словами, критичним днем у Бергамо стало 3 березня, — медики просто не могли впоратися із
В Італії встановлено новий антирекорд за кількістю смертей від коронавірусу за добу кількістю хворих, яких привозили.
«Ми не встигали підмикати людей до апаратів, яких уже не вистачало, не знали, що робити з людьми, які задихалися на очах», — розповіла вона.
За словами Ярослави Вишневської, від початку лікарів готували до епідемії, однак не уявляли масштабів ситуації.
«Ще раніше у відділенні швидкої люди чекали на обстеження, а лікарі виходять до знервованих людей і кажуть: зрозумійте, ми не маємо можливості приймати нових пацієнтів. Потім вже і не було вільних місць для підмикання кисневих апаратів. Клали в ліжко пацієнту балон з киснем, і старших людей лишали у коридорі, вже скільки протягне…. На жаль», — додає вона.
Медсестра каже, що за день в лікарні помирає по 30-40 людей, загалом лікарень у Берґамо чотири.
«Колона військових машин вивозить ховати тіла до інших міст, бо у нас немає місця на цвинтарях і не встигають спалювати», — розповідає вона.
На думку жінки, така критична ситуація склалася зокрема і тому, що люди несерйозно поставилися до неї: «А самі люди, на жаль, спочатку не сприймали це все серйозно, як ось нині і в Україні. Бачу у соціальних мережах народ в Україні ходить на шашлики, автобуси повні, базари людні».
Ярослава Вишневська каже, що сама вже пішла на одужання і від середи планує повернутися на роботу: «Чітко розумію, що знову лізу у пекло. Мене, однак, тягне на роботу, я не можу втікати, як щур із судна».
В Італії лише за минулу добу жертвами хвороби стали 793 людей – найвище число від початку епідемії. Офіційно померлих налічують близько 5 тисяч