Конгрес США навряд чи встигне схвалити нові антиросійські санкції до кінця року, оскільки законодавці зараз зайняті питаннями держвидатків, сільського господарства і призначеннями, повідомляє агентство Bloomberg із посиланням на низку ключових сенаторів, пише «Сьогодні» .
Влітку група сенаторів, що представляють обидві ключові партії, розробила законопроект нових заходів щодо покарання Росії, в тому числі за втручання у вибори в США.
Однак зараз Конгрес допрацьовує останні тижні в старому складі і може не встигнути схвалити законопроект. Крім того, гострота питання дещо спала в результаті того, що не було виявлено ніяких спроб втручання Росії в проміжні вибори в США.
«У нас залишилося небагато часу. Довелося б влаштовувати справжню гонку і шукати охочих залишитися працювати на Різдво», – сказав журналістам впливовий сенатор Джон Корнін.
З ним згоден сенатор Боб Менендез. Він зазначив, що Білий дім також не проявляє активності в цьому питанні.
Нагадаємо, 8 листопада Міністерство фінансів США розширило санкції проти РФ через анексію Криму та агресію на Донбасі. У список санкцій внесли кримського співробітника Федеральної служби безпеки РФ Андрія Сушко, заступника голови «МГБ ЛНР» Олександра Басова, колишнього командувача ракетними військами й артилерією РФ Володимира Зарицького, вісім компаній з окупованого Криму і «МГБ ЛНР».
Зазначається, що США також запустили механізм розгляду пакету заходів проти Росії, що отримав неофіційну назву «драконівські санкції». Як пояснили юристи міжнародної юридичної компанії Debevoise & Plimpton, другий етап санкцій у «справі Скрипалів» може сильно вдарити по російському бізнесу. Справа в тому, що формулювання другого санкційного пакета юридично поставлять Росію в положення «країни під санкціями» – що відіб’ється на тому, які вимоги мають право висувати закордонні кредитори. Так, наприклад, стане правомірною вимога кредитора про дострокове погашення зобов’язань російського бізнесу.
Читайте також інтерв’ю сайту «Сегодня» американського політтехнолога і політичного експерта, кандидата наук з політології Джейсона Смарта. На його думку, Трамп зрозумів, що поліпшити відносини з Росією неможливо.