Продовжується епопея з намаганням екс-Міністра освіти і науки Сергія Квіта зайняти крісло ректора одного з найвідоміших університетів України – Києво-Могилянської академії.
Нагадаємо, що Міністерство освіти і науки України відмовилося визнавати результати виборів в НаУКМА після того, як під час голосування декілька осіб увірвалися до виборчої дільниці та викрали урну з бюлетнями, а іншу – залили зеленкою. Після того один з кандидатів, який очолює скандальне Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти, виступив з різкою критикою у бік Міністра Сергія Шкарлета. Критика була підтримана представниками політичної партії «Європейська солідарність» та однієї з частин розколотого «Голосу» (зокрема, Інною Совсун, яку Сергій Квіт за часів міністеріади 14-15 років зробив своєю заступницею).
Тоді ж Громадська рада при Міністерстві освіти і науки України закликала Міністра не визнавати результати виборів з огляду на грубі порушення, що зрештою Міністерство і зробило. До протистояння підключилося декілька груп студентів зі столичних університетів, які вирішили припинити брати участь у навчальному процесі доки Квіта не затвердять ректором.
Але конфлікти продовжуються і досі. 14 лютого на офіційному сайті МОН була оприлюднена новина про те, що освітянська і наукова спільноти, профспілки та студентство підтримують позицію МОН у ситуації довкола виборів керівника НаУКМА. Нижче було подано перелік листів відповідних організацій для підтвердження, в яких стверджують, що «вибори ректора НаУКМА перетворилися з чіткої процедури обрання керівника ЗВО на політичний тиск, що призводить до знецінення авторитету держави та системи вищої освіти в цілому»
Вже на наступний день деяким підписантам у приватні повідомлення з порожніх акаунтів почали надходити погрози та образливі звернення через такі листи.
Таким чином, до конфлікту навколо НаУКМА почали підключатися медійні інструменти відомі як «ботоферми», а метою акцій часто декларується вже не затвердження Квіта ректором Академії, а звільнення Шкарлета з посади Міністра.
Довідково: нещодавно Верховним Судом у справі 640/21854/18 було визнано незаконним затвердження складу Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, очолюваного Сергієм Квітом, а Шевченківський районний суд міста Києва у справі 761/35649/21 встановив, що голова секретаріату цього Агентства Михайло Винницький «вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 КУпАП», проте стягнення до нього застосовані не були за спливом строків давності.