Власник Броварського алюмінієвого заводу BRAZ, депутат Броварської міської ради Сергій Шапран впевнений, що підвищення вартості оренди землі в Броварському районі у 2-4 рази для 399 підприємств є інструментом політичного тиску на підприємства міста.
Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.
За його словами, нові ставки земельного податку є необґрунтованими, завищеними та такими, що не відповідають ні економічно виваженим показникам та розрахункам, ні здоровому глузду.
Також Шапран підкреслив, що відповідальним за підготовку рішення – начальником відділу оренди землі Майбородою С.А. не було проведено жодного аналізу для визначення можливих альтернативних способів збільшення надходження до місцевого бюджету.
«…Державна регуляторна служба надала зауваження до проєкту, з якими депутатів не ознайомили. Очільник громади Ігор Сапожко всупереч законодавству назвав зауваження такими, що носять рекомендаційний, а не обов’язковий характер, і виніс проєкт без правок на голосування», — відзначив він.
За словами політика, для будівництва та обслуговування житлових будинків, офісів, будівель торгівлі, закладів громадського харчування, об’єктів дорожнього сервісу встановили найвищу з можливих в Україні ставок — 12%, а для закладів охорони здоров’я та соціальної допомоги, побутового обслуговування, землі транспорту та промисловості — 7%.
Коментуючи підвищення ставки за оренду землі більш ніж у 2 рази для заводу Броварського алюмінієвого заводу BRAZ, площа якого займає 26 гектарів, бізнесмен підкреслив, що таке рішення призведе до відчутного підвищення вартості продукції підприємства, що зробить його менш конкурентоздатним на ринку.
«Зменшення обсягів продажу призведе до скорочення виробництва, зниження інших податкових надходжень в бюджет громади. Або ж ми будемо змушені скорочувати постійні витрати, а це в першу чергу – фонд заробітної плати. Зниження зарплати потягне за собою масові звільнення. Далі можна не продовжувати?!», — написав депутат.
Особливу увагу Шапран звернув на те, що на найближчій позачерговій сесії для десятків інших великих заводів та фабрик, які мають статус постійного землекористувача, також буде встановлена ставка на рівні 12 % від бази оподаткування.
«Стягнення мають зрости з 6,7 до 26,7 млн грн на рік. Додаткові 20 млн гривень для бюджету це, на перший погляд, класно! Але ці кошти мають десь взяти та сплатити такі підприємства, як «Київобленерго» (готуємось до зростання платежів), трикотажна фабрика «Софія», Броварське ШБУ-50, БЗЗК, «Украгропромторг» та багато інших.
Наприклад, Завод залізобетонних конструкцій сплачує земельний податок в сумі 183 019 грн щомісяця. При ставці 12% сума зросте до 732 077 грн. В розрізі року це 6 588 693 грн додаткового фінансового навантаження на бюджет одного лише підприємства», — додав він.
Резюмуючи, Шапран закликав надати максимального розголосу бездумним і злочинним діям провладної більшості Броварської ОТГ та опублікував прізвища 24 депутатів, які проголосували за вбивче для броварської економіки рішення, серед яких:
«Команда Ігоря Сапожка – «ЄДНІСТЬ»:
1. Cапожко Ігор Васильович
2. Решетова Світлана Ігорівна
3. Богуцький Сергій Васильович
4. Голубовський Олександр Павлович
5. Зінченко Микола Андрійович
6. Левенцов Володимир Володимирович
7. Лудченко Діана Костянтинівна
8. Михайлов Олександр Михайлович
9. Негода Галина Василівна
10. Темченко Людмила Григорівна
11. Троценко Тетяна Павлівна
12. Чернюк Олеся Василівна
Політична партія «Європейська Солідарність»:
1. Батюк Сергій Іванович
2. Крепак Ігор Володимирович
Політична партії «СЛУГА НАРОДУ»:
1. Завадський Ілля В’ячеславович
2. Коломієць Ігор Васильович
3. Потрясаєва Світлана Костянтинівна
4. Подласа Юлія Сергіївна
Політична партія «УДАР»:
1. Кузьменко Борис Дмитрович
2. Островерха Марія Романівна
3. Пєший Василь Миколайович
Політична партія «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина»:
1. Резнік Олександр Вікторович
2. Дудко Борис Володимирович
3. Тимошенко Володимир Якович