В США, визнаючи Голодомор геноцидом українців, нагадують, що в своєму час Сталін намагався знищити український народ, а тепер цим займається сучасна Росія, хоча всі плани провалилися. Як передає «Сьогодні» , про це розповів на засіданні ОБСЄ у Відні представник США при організації Гаррі Каміан напередодні 85-х роковин Голодомору 24 листопада, передає Укрінформ.
Він нагадав присутнім делегатам, що це був спланований акт щодо знищення мільйонів українців радянською владою. Однак через більш ніж півстоліття Україна знову зіткнулася з російською агресією.
«Це було результатом цілеспрямованої політики, в рамках якої Йосип Сталін захопив українську землю і врожай з чіткою політичною метою – щоб Україна померла з голоду, як народ і як нація, зламати волю українців, змусити їх підкоритися і знищити їх ідентичність і національні прагнення. Сьогодні знову українці помирають внаслідок холоднокровної політики, що проводиться Кремлем проти основ національної суті України. Росія хоче українську васальну державу, позбавлену суверенітету, підпорядковану їй, таку, що перебуває в сфері її.
Американський дипломат підкреслив, що зараз Москва намагається перешкодити європейському вибору України, однак ефект вийшов зворотний і несподіваний для Кремля.
«Триваюча агресія Росії проти України лише зміцнила бажання українців мати майбутнє без кремлівського контролю і пострадянської корупції. Російська агресія погіршила єдність України і підштовхнула її далі на шляху до інтеграції з Європою. Українці неодноразово демонстрували, що їх не перемогти і не стримати від продовження свого власного курсу. Пам’ятаючи про минуле, Сполучені Штати стоять разом з Україною і її народом на шляху до цього світлого майбутнього», — додав він.
Нещодавно Трамп нагадав про Голодомор в Україні в день пам’яті жертв комунізму. Президент у зверненні з нагоди Національного дня жертв комунізму 7 листопада згадав про український Голодомор як один із злочинів комуністичного тоталітаризму. У американців 7 листопада, день більшовицького перевороту в Росії в 1917 році, є меморіальною датою — Національним днем жертв комунізму.
Нагадаємо, на початку жовтня Сенат США одноголосним рішенням прийняв двопартійну резолюцію, яка стала першим в історії правовим актом Конгресу США, де Голодомор 1932-1933 років визнається геноцидом українського народу. Також ми писали, що в листопаді 2018 року в штаті Північна Дакота пройде місяць пам’яті жертв Голодомора. Відповідний указ був підписаний губернатором штату Дугом Бургумом.