Ціни на нафту еталонних марок неухильно зростають на тлі новин з боку основних світових країн-виробників. Раніше нафта завершила листопад рекордним падінням за 10 років, пише Сьогодні.
Так, Росія і Саудівська Аравія домовилися продовжити угоду про скорочення нафтовидобутку, за підсумками засідання G20 в Буенос-Айресі. Обсяги поки не обумовлені.
«Так, у нас є домовленість продовжити нашу угоду, – сказав президент РФ Володимир Путін, коментуючи підсумки зустрічі з наслідним принцом, міністром оборони Саудівської Аравії Мухаммедом бен Салманом. – Остаточної крапки не поставлено з приводу обсягів, але ми разом з Саудівською Аравією це робитимемо. І яка б остаточна цифра не з’явилася при цьому спільному вирішенні, ми домовилися, що будемо моніторити ситуацію на ринку і оперативно на неї реагувати».
Лютневі ф’ючерси на нафту марки Brent на лондонській біржі ICE Futures до 10:17 за київським часом подорожчали 62,37 долара за барель.
Котировки фьючерсов на нефть WTI на январь подскочили до 53,52 доллара за баррель.
Крім того, у вихідні найбільша нафтовидобувна канадська провінція Альберта оголосила про безпрецедентний крок – скоротити видобуток на 325 тис. барелів на добу, або на 8,7%, з січня наступного року.
До слова, Катар виступив проти планів скоротити видобуток нафти. Тепер Катар має намір покинути Організацію країн-експортерів нафти (ОПЕК). Рішення про вихід з ОПЕК відображає бажання Катару сконцентрувати свої зусилля на плані збільшення видобутку природного газу з 77 млн тонн зрідженого газу на рік до 110 млн тонн в майбутні роки.