Європа міркує, чи продовжувати санкції проти Росії

10.12.2018

На форумі Вільної Росії, який проходив минулого тижня у Вільнюсі, оголосили так званий «список Путіна». У ньому ті, хто на думку опозиціонерів, мусять потрапити під санкції, пише Сьогодні.

Формували список не один місяць, щоб внести не тільки прізвища відомих політиків чи олігархів, а й на перший погляд, звичайних російських громадян, які, проте, плідно працюють на систему. Загалом вийшло по 12 позиціях майже дві сотні фігурантів.

«Будь-якому диктатору необхідні генерали, полковники, виконавці. І ось якраз на цьому рівні може початися саботаж. І бажання продовжувати цю діяльність, коли перспективи вкрай похмурі для конкретного виконавця, може зменшитися», – вважає Гаррі Каспаров, голова Фонду захисту прав людини.

Втім, санкції – це все ж мирний шлях. Багато хто з учасників форуму впевнені, що велика війна неминуча.

«Москва заперечує будь-які способи, які їй пропонуються у всіх форматах. Якщо Москва не хоче миру, значить вона хоче війни. Розумієте? Тут логіка від протилежного, бо все, що вона робить, нагадує логіку війни», – говорить Марк Фейгін, адвокат.

У Москві опозицію вже давно називають несистемною. Мовляв, від зрадників і маргиналів інших заяв і бути не може. А російська влада тільки те й робить, що рятує світ.

Переконливості мусив додати брифінг керівників ФСБ. Втім, нічого нового, крім цитування свого колишнього співробітника, а тепер російського президента, вони не повідомили. Українських моряків визнавати військовополоненими ніхто не збирається і взагалі – це Київ влаштував провокацію на морі. Тепер бранців судитимуть за російськими законами.

«Попереднє слідство в Росії за КПК може тривати до двох років. Розумієте? Жодного незалежного адвоката в Лефортово досі не пустили. Більше того, ФСБ відмовляється повідомити захисту навіть прізвище слідчого, який веде справу українських бранців», говорить Фейгін.

Тим часом експерти Атлантичної Ради не просто до секунди відтворили події в Чорному і Азовському морях, а й оприлюднили кінцеву мету провокації. На думку американських аналітиків, мова йде про захоплення Північно-Кримського каналу і Каховської ГЕС.

«Після анексії Криму 2014-го водна проблема стала катастрофічною для Криму. І останні запаси води в кримських водоймищах закінчаться до липня 2019, після чого Крим, як дорога, але абсолютно непотрібна іграшка – просто приречений», – переконаний Андрій Ілларіонов, старший науковий співробітник Інституту Катона (США).

Андрій Ілларіонов на початку нульових 5 років був радником Путіна. Каже: це не остання провокація, адже жага дніпровської води занадто сильна.

«Тоді стає зрозумілим, навіщо в російській армії з’явилися бронетранспортери нового типу, плаваючі бронетранспортери. І зараз вони всі перекинуті в Азовське море. Питається, для чого потрібні плаваючі БТР? Ну хіба що для Сиваша. А Сиваш нас веде туди ж, на смугу між Чонгаром і Генічеськом», – стверджує він.

Поки в литовській столиці обговорювали сценарії майбутніх подій, президент Литви під час візиту до Києва заявила про введення санкцій за бій на морі. Ось так, маленька прибалтійська країна першою в світі зважилася дати реальну відповідь Росії.

«Не так просто бути першими. Наш міністр закордонних справ, наприклад, вже отримав погрози від Росії. Ми прийняли національні санкції проти людей, які не зможуть тепер займатися економічною та іншою діяльністю в нашій країні. Саме вони й відповідальні за атаку в Керченській протоці», – заявила Даля Грібаускайте, президент Литовської Республіки.

«Ми закликаємо Кремль негайно і без попередніх умов звільнити українських моряків, негайно передати захоплені українські військові судна», – озвучив вимоги України президент Петро Порошенко.

Про нові санкції повідомляють і в Британії. Правда, не через блокаду Керченської протоки, а через отруєння родини Скрипалів. У чорному списку шестеро російських олігархів, зокрема Роман Абрамович та Ігор Сечин. Лондон вважає, що саме вони надають значну фінансову підтримку Путіну в його діях в усьому світу.

А в Сполучених Штатах на рівень публічної вийшла дискусія про присутність кораблів НАТО в Чорному морі. Ще кілька років тому уявити, що це можна буде обговорювати не десь пошепки в коридорах Пентагону, а в Сенаті, було просто неможливо.

«Те, що обговорюється зараз в Америці – це повне блокування кореспондентських рахунків російських держбанків, які мають доларові рахунки. Це означає повну паралізацію доларового обігу в Росії», – стверджує Ілля Пономарьов.

«Список Путіна», прийнятий на шостому форумі Вільної Росії у Вільнюсі, вже представили в Вашингтоні. Тепер, уточнений і проголосований учасниками, він буде відправлений по всіх інстанціях США, від яких, власне, й залежить впровадження персональних санкцій.

Нагадаємо, 25 листопада Росія несподівано перейшла в «наступ» на Азові, напавши на українські кораблі МБАК «Бердянськ», РБК «Яни Капу» і МБАК «Нікополь». Корабель ФСБ РФ спочатку протаранив український буксир, після цього агресор ще й відкрив вогонь, внаслідок чого поранення отримали шестеро українських моряків. Також було захоплення кораблів – 24 члени екіпажів опинилися в заручниках.

На такі дії росіян бурхливо відреагувало світове співтовариство. Демократичний світ в один голос засудив напади російських військових на українські кораблі, виступає з вимогами звільнити моряків і техніку. Водночас Україна готує нову відповідь Росії «азовськими санкціями». Генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що силовики зібрали інформацію в чотири томи про російські компанії. Генпрокурор пропонує заморозити активи російського бізнесу до деокупації захоплених територій України.

Водночас ГПУ представила реконструкцію подій в Керченській протоці. А слідчі СБУ за сім днів зібрали 17 томів доказів вчинення Росією агресії проти українських кораблів. Також в матеріалах Генпрокуратури вказані особи, відповідальні за нову агресію. Можливо саме вони потрапили до «чорного списку» Литви.

Читайте также
Благодійний фонд молодіжної ініціативи «Надія» доставив швидкі та велику партію медобладнання лікарням на передовій
В рамках гуманітарної місії на Донеччину Благодійний фонд молодіжної ініціативи «Надії» забезпечив лікарні прифронтових міст Донеччини апаратами УЗД, апаратом штучної вентиляції легень, підігрівачами інфузійних розчинів, медичними бронежилетами, генераторами, ношами, хірургічними наборами та витратними матеріалами. Допомога була зібрана та передана завдяки співпраці з партнерами, спонсорами та іншими благодійними фондами. «Наша команда лише за останній місяць здійснила […]
Челябінці закликають боротись за незалежність регіону від Москви
На регіональному інформаційному ресурсі м. Челябінськ (http://podhod24.ru/) в день святкування на росії свята «День росії» місцеві патріоти розмістили заклик до місцевого населення створити Уральськунезалежну республіку. На тлі війни росії проти України, фактичного геноциду корінних народів росії путінським режимом, в регіонах рф посилюються боротьба національних меншин за отримання свободи від Москви та створення незалежних і суверенних держав. […]
Штаб Януковича и «пасынок Порошенко»: Чорновил назвал невесту «Да Винчи» «подолигархической шмарой» и получил от народа
Поставили на место Автор: Хвиля Штаб Януковича и «пасынок Порошенко»: Чорновил назвал невесту «Да Винчи» «подолигархической шмарой» и получил от народа В соцсетях вспыхнул новый скандал после того, как политический деятель Тарас Чорновил в нецензурной форме высказался в адрес невесты погибшего «Да Винчи» Алины Михайловой. В свою очередь Михайлова поставила грубияна на место. Об этом […]
Хакери атакували російську фармацевтичну компанію
Протягом усієї війни хакери здійснювали кібератаки проти Росії. Відносно новий хакерський колектив CHO1, який увірвався на сцену з антиросійськими кібератаками приблизно до річниці повномасштабного вторгнення, викрав і оприлюднив 1,5 терабайта даних, які, як стверджують, належать російській фармацевтичній компанії «Уралбіофарм». Як повідомляється на сайті «Уралбіофарм», компанія, яка заснована у 1930 році, покликана «активно просувати серед громадян […]
Хід конем. Як «екс-регіонал» Хомутинник фінансує кремлівського агента Фірташа під час війни
Як відомо, Хомутинник народився у Макіївці (Донецька область) і дуже рано потрапив у політику, ставши колись наймолодшим народним депутатом. У 2003 році був обраний головою молодіжного крила Партії регіонів, пізніше приєднався до основного активу партії. Хомутинник — «регіонал» до мозку кісток. Був в ПР разом із екс-президентом Віктором Януковичем, який працював з РФ і підтримував […]
Програма гуманітарного реагування Mercy Corps в Україні продовжує надавати допомогу, цього разу ДСНС
9 лютого 2023 року Mercy Corps передали ДСНС 51 базовий комплект (генератори потужністю 8.5 кв, зарядні станції, обігрівачі ) для обладнання «Пунктів незламності» в прифронтових областях таких як Чернігівська, Сумська, Харківська, Луганська, Донецька, Дніпропетровська, Запорізька, Одеська, Херсонська, Миколаївська та Київська. «Пункт незламності» має стати для українців місцем безпеки, стабільності тепла та єдності. Загальна вартість обладнання […]