Зарплати, ціни, тарифи, субсидії: що змінилося за тиждень

20.04.2019

Хто заплатить пеню за прострочені платежі за ЖКГ? Наскільки зросли зарплати? Хто не отримає субсидії? Читайте в спеціальному матеріалі сайту «Сьогодні«.

Пеня повертається: українцям посилять покарання за борги за «комуналку»

Заборгованість українців за комунальні послуги досягла 69 млрд гривень. І ця сума зовсім скоро може знову збільшитися. Уже у травні пеня повертається для неплатників. Питання – наскільки виростуть суми в платіжках недобросовісних споживачів?

Киянка Тетяна Зинов’єва підраховує борги за комунальні послуги. Загальна сума вражає – 35 тисяч гривень. Жінка пояснює, що не може платити через маленьку пенсію. А вже зовсім скоро борг може збільшитися через пеню.

Нараховувати пеню почнуть з 21 травня. Правда, штрафи будуть нараховуватися тільки на нову заборгованість – ту, яка з’явиться з наступного місяця.

Платити додаткові суми доведеться, якщо сума боргу складе більше 340 гривень. Тоді щодня нараховуватиметься ще 0,01% від заборгованість. За рік пеня складе 3,65%. Наприклад, до 1000 гривень кожен день буде додаватися 10 копійок. Але сумарний розмір пені не може перевищувати загальну суму боргу.

«А чому я повинна платити пеню за такі ціни? Як я можу заплатити, якщо мені не вистачає на їжу?» – обурюється пенсіонерка Тетяна Лебедєва.

Експерти ж заспокоюють: штрафи чекають не всіх.

«Це буде вирішувати той чи інший оператор з надання відповідних житлово-комунальних послуг. Інформація про стягнення повинна бути прописана в договорі», – пояснює експерт з питань ЖКГ Андрій Никончук.

Юристи кажуть, що якщо пеню нарахували, але вас не попередили, платити її не варто.

«Самим підприємствам, що надають послуги, дуже складно довести і обгрунтувати обсяги рахунків, які вони виставляли жителям. Нехай підприємство звертається до суду», – каже адвокат Віта Струкова.

Втім, боржникам слід більше боятися не пені, а штрафів. Компанії мають право на їх стягнення без попередження.

«У них є можливість нараховувати, крім того, що написано в договорі, ще 3% і індекс інфляції», – попереджає адвокат.

Експерти нагадують, що боржників позбавляють субсидій. До того ж є ризик залишитися і зовсім без світла або газу. Раніше «Сьогодні» вже поспілкувалися з юристами і дізналися, коли можуть забрати житло за неоплачену комуналку, чи можна цього уникнути, і як відбувається процедура конфіскації майна.

В Україні зросла зарплата військовослужбовців

Грошове забезпечення військовослужбовців Збройних сил України (ЗСУ) за три роки збільшилося в 1,6 рази. Про це 17 квітня заявив прем’єр-міністр Володимир Гройсман на засіданні уряду, підбиваючи підсумки трирічної роботи Кабміну під його керівництвом.

За словами прем’єра, мінімальні розміри грошового забезпечення зросли в 1,4 рази у контрактників ЗСУ – до 10,1 тис. гривень, удвічі у співробітників Держприкордонслужби – до 9,5 тис. гривень, в 2,9 рази у співробітників Держслужби з надзвичайних ситуацій (ДСНС) – до 9 тис. гривень.

З 2016-го по 2019 рік нацгвардійцям, рятувальникам, прикордонникам та військовослужбовцям надано 5,7 тис. квартир. При цьому в 2018 році вперше було виділено 1,6 млрд гривень на житло поліцейським і працівникам ДСНС, підкреслив Гройсман.

«Почалася програма забезпечення житлом на умовах лізингу. Ми передали 130 тис. земельних ділянок для учасників АТО», — цитує прем’єра прес-служба уряду.

Нагадаємо, раніше Гройсман заявив, що мінімальна зарплата в Україні за три роки зросла в три рази – з 1378 грн до 4173 грн, але, на його думку, вона повинна збільшитися ще вдвічі.

Літні субсидії: які будуть зміни і кому можуть відмовити

Останні кілька років з закінченням опалювального сезону починається «сезон» перерахунку субсидій. Які зміни чекають українців у травні і кому можуть відмовити?

Перерахунок субсидій передбачає також, що одержувачів субсидій перевірятимуть: чи відповідає дійсності інформація, зазначена в деклараціях, чи не «забули» претенденти на субсидію вказати всі свої джерела доходів, чи не відбулися в сім’ї істотні зміни на краще тощо.

Так, звертатися за субсидією з новою заявою та декларацією про доходи за субсидією потрібно буде громадянам, які задовольняють хоча б один з перерахованих критеріїв:

субсидія була призначена не на всіх зареєстрованих, а на тих, хто фактично проживає в квартирі;
в сім’ї є непрацюючі особи працездатного віку, які не мають доходів або ж їхні доходи менші за мінімальну зарплату (4173 грн);
протягом останнього року в родині відбулися зміни в складі сім’ї;
проживання в орендованій квартирі;
статус внутрішньо переміщених осіб.
Іншим обіцяють переоформити субсидії автоматично.

Відмовити в нарахуванні субсидій можуть в таких випадках:

якщо людина не платить ЄСВ і не перебуває на обліку в центрі зайнятості
за останні півроку здійснена покупка на суму понад 50 тис. грн
власникам будинку площею більше 200 кв. м або квартири – понад 120 кв. м
якщо в сім’ї є машина, випущена менше 5 років тому.

За даними Укрстату, в лютому 2019 року субсидії отримували 3 735 110 домогосподарств. В Мінсоцполітики заявили, що близько 3 млн домогосподарств субсидії в травні будуть змінені автоматично. Таким чином, повторно підтверджувати своє право на субсидію доведеться тільки 20% одержувачів субсидій.

Кому перестануть платити субсидії «живими» грошима? Для більшості одержувачів субсидії за квітень і травень (в травні і червні) будуть видаватися у вигляді доплат до пенсій або «живих» грошей в Ощадбанку. Однак боржників покарають. З травня вступає в силу правило, що домогосподарство, яке допустило заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг в розмірі понад 340 грн, буде позбавлене можливості отримувати субсидію готівкою.

Якщо з’явилися борги – для початку субсидія буде переведена в безготівкову форму. Тобто гроші надійдуть на персональний рахунок, але людина зможе скористатися на свій розсуд тільки тими грошима, які вдалося заощадити, і лише після закінчення сезону.

У Києві, наприклад, вже підрахували, що в березні близько 75% одержувачів субсидій оплатили комунальні послуги вчасно і в повному обсязі. Значить, багато хто з 25% ризикують втратити виплати субсидій «живими» грошима.

Крім того, як раніше писав сайт «Сьогодні», з 1 травня на борги за комунальні послуги буде призначатися пеня в розмірі 0,01% за кожен день прострочення платежів. Тобто тим, хто не заплатив за квітень до 20 травня – з 21 травня почне нараховуватися пеня. А коли будуть призначатися субсидії на наступний період, боржників погрожують позбавляти субсидії.

А що стосується виплати пенсій і субсидій, в Пенсійному фонді повідомили деталі: на виплату пенсій в Україні станом на 15 квітня направили 21,89 млрд гривень, а на виплату субсидій – 2,73 млрд гривень, що становить 59% і 62,4% від місячної потреби відповідно.

«Фінансування і виплата пенсій та субсидій здійснюються згідно із затвердженими графіками», — сказано в повідомленні прес-служби Пенсійного фонду України.

Лоукостер Wizz Air майже вдвічі підвищив ціну на популярну послугу

Лоукостер Wizz Air збільшив максимальну плату за послугу пріоритетної посадки Wizz Priority майже вдвічі – з 17 до 30 євро. Про свідчать дані, опубліковані на сайті авіакомпанії. Зазначено, що послуга коштує в залежності від рейсу 5-30 євро. Раніше цей діапазон становив 5-17 євро.

Як відомо, послуга пріоритетної посадки дозволяє взяти в ручну поклажу два предмети:

габаритами до 55х40х23 см вагою до 10 кг;
габаритами до 40х30х20 см вагою до 10 кг.

Нагадаємо, що з 1 листопада 2018 роки без оплати послуги пріоритетної посадки Wizz Air дозволяє брати в салон одну сумку розміром максимум 40х30×20 см. Вага – до 10 кг. Раніше обсяг становив 55х40х23 см. Тепер така ручна поклажа повинна повністю поміщатися під сидіння і не займати верхню «багажну» полку в салоні. Користуватися полицею зможуть тільки ті пасажири, які оплатять послугу Wizz Priority.

Сумка, яку можна безкоштовно взяти в салон Ryanair, трохи менше, ніж у Wizz Air – максимум 40×25х20 см і 10 кг. Втім, раніше ці габарити були ще скромніші – 35х20х20 см. У Ryanair платна «пріоритетна посадка» дозволяє взяти в салон ще одну одиницю ручної поклажі – валізу 55х40х20 см. Здати в багаж у Ryanair можна сумку до 10 кг за 8 євро.

Вимоги посилила і МАУ – за ноутбук в руках доведеться доплатити.

Через ці правила лоукостери раніше були оштрафовані, де антимонопольники прийшли до висновку, що перевізники обманюють споживачів. В Україні почалося аналогічне розслідування.

Хто отримує найвищі зарплати в Києві: центр зайнятості розкрив дані
Поки ринок праці України перейшов у режим заморозки, київський центр зайнятості назвав професії, представники яких заробляють у столиці найбільше.

На першому місці, звичайно, IT-шники. Їх середні зарплати становлять не менше 35 тисяч гривень. Прес-секретарі отримують в середньому на 10 тисяч менше – близько 25 тисяч гривень. Непогані заробітки також у маркетологів і монтажників-висотників – 24,5 тисячі та 15,5 тисячі гривень відповідно.

Нагадаємо, середня зарплата в Києві сягає 14,5 тисяч гривень. Це на п’ять тисяч більше, ніж в середньому по країні (9429 гривень).

При цьому прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що середня зарплата в Україні за підсумками 2019 року перевищить 10,5 тисяч гривень:

У свою чергу, міністр соціальної політики Андрій Рева вважає, що середня зарплата в Україні повинна бути не нижче 15 тис. грн, щоб громадяни країни перестали їздити на заробітки за кордон.

Читайте также
Благодійний фонд молодіжної ініціативи «Надія» доставив швидкі та велику партію медобладнання лікарням на передовій
В рамках гуманітарної місії на Донеччину Благодійний фонд молодіжної ініціативи «Надії» забезпечив лікарні прифронтових міст Донеччини апаратами УЗД, апаратом штучної вентиляції легень, підігрівачами інфузійних розчинів, медичними бронежилетами, генераторами, ношами, хірургічними наборами та витратними матеріалами. Допомога була зібрана та передана завдяки співпраці з партнерами, спонсорами та іншими благодійними фондами. «Наша команда лише за останній місяць здійснила […]
Челябінці закликають боротись за незалежність регіону від Москви
На регіональному інформаційному ресурсі м. Челябінськ (http://podhod24.ru/) в день святкування на росії свята «День росії» місцеві патріоти розмістили заклик до місцевого населення створити Уральськунезалежну республіку. На тлі війни росії проти України, фактичного геноциду корінних народів росії путінським режимом, в регіонах рф посилюються боротьба національних меншин за отримання свободи від Москви та створення незалежних і суверенних держав. […]
Штаб Януковича и «пасынок Порошенко»: Чорновил назвал невесту «Да Винчи» «подолигархической шмарой» и получил от народа
Поставили на место Автор: Хвиля Штаб Януковича и «пасынок Порошенко»: Чорновил назвал невесту «Да Винчи» «подолигархической шмарой» и получил от народа В соцсетях вспыхнул новый скандал после того, как политический деятель Тарас Чорновил в нецензурной форме высказался в адрес невесты погибшего «Да Винчи» Алины Михайловой. В свою очередь Михайлова поставила грубияна на место. Об этом […]
Хакери атакували російську фармацевтичну компанію
Протягом усієї війни хакери здійснювали кібератаки проти Росії. Відносно новий хакерський колектив CHO1, який увірвався на сцену з антиросійськими кібератаками приблизно до річниці повномасштабного вторгнення, викрав і оприлюднив 1,5 терабайта даних, які, як стверджують, належать російській фармацевтичній компанії «Уралбіофарм». Як повідомляється на сайті «Уралбіофарм», компанія, яка заснована у 1930 році, покликана «активно просувати серед громадян […]
Хід конем. Як «екс-регіонал» Хомутинник фінансує кремлівського агента Фірташа під час війни
Як відомо, Хомутинник народився у Макіївці (Донецька область) і дуже рано потрапив у політику, ставши колись наймолодшим народним депутатом. У 2003 році був обраний головою молодіжного крила Партії регіонів, пізніше приєднався до основного активу партії. Хомутинник — «регіонал» до мозку кісток. Був в ПР разом із екс-президентом Віктором Януковичем, який працював з РФ і підтримував […]
Програма гуманітарного реагування Mercy Corps в Україні продовжує надавати допомогу, цього разу ДСНС
9 лютого 2023 року Mercy Corps передали ДСНС 51 базовий комплект (генератори потужністю 8.5 кв, зарядні станції, обігрівачі ) для обладнання «Пунктів незламності» в прифронтових областях таких як Чернігівська, Сумська, Харківська, Луганська, Донецька, Дніпропетровська, Запорізька, Одеська, Херсонська, Миколаївська та Київська. «Пункт незламності» має стати для українців місцем безпеки, стабільності тепла та єдності. Загальна вартість обладнання […]